Remis ŁKS w Grodzisku

ŁKS udanie zainaugurował rozgrywki Pucharu Ekstraklasy. Łodzianie zremisowali w Grodzisku Wielkopolskim z Groclinem 0:0.
- Cieszy, że były okresy, w których przeważaliśmy na boisku, no i, że nie dostaliśmy lania, jak to wcześniej bywało - mówi Zdzisław Kapka, menedżer ŁKS.

Trener Wojciech Borecki potraktował wczorajsze spotkanie jako generalny sprawdzian przed meczem ligowym z Zagłębiem Sosnowiec. W wyjściowym składzie pojawili się piłkarze, którzy do tej pory nie mieli okazji grać, a są przymierzani do zbliżającego się pojedynku. To Brazylijczycy: Jose Paulo Bezerra i Andreson Dourado Ribas oraz Czarnogórzec Mladen Kaścielan i do niedawna kontuzjowany Miroslav Opsenica. Ten ostatni był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Inny rekonwalescent, Arkadiusz Mysona, na swój powrót po kontuzji będzie musiał poczekać jeszcze przez tydzień. Borecki nie chcąc ryzykować zdrowia zawodnika.

Mecz rozgrywany był w bardzo nerwowej atmosferze, dlatego sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek, a dwóch piłkarzy Groclinu musiało zejść z boiska z powodu kontuzji. - Na boisku było zdecydowanie za ostro. Gdyby to był mecz ligowy, to kilku zawodników zostałoby wyrzuconych z boiska - uważa Borecki.

O wydarzeniach czysto piłkarskich trudno powiedzieć coś dobrego. Lepsze okazje do strzelenia bramki mieli gospodarze. Przed przerwą jednak ani Filip Ivanovski, ani Batata nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Witoldem Sabelą. W drugiej części więcej szans, choć nie tak dobrych, mieli łodzianie. W 49 min po akcji Mieczysława Sikory Marcin Klatt spudłował z pięciu metrów, a minutę później po potężnym strzale Andresona z rzutu wolnego piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Trener Borecki po meczu był najbardziej zadowolony z występu Brazylijczyków. Obaj pokazali, że posiadają spore umiejętności, ale jednocześnie okazało się, że nie są jeszcze gotowi do gry przez 90 minut. Szczególnie Jose Paulo, który po godzinie był już nie widoczny na boisku.

Groclin Grodzisk Wielkopolski - ŁKS 0:0

Groclin: Gliwa - Sokołowski Ż (81. Żyła), Yunisoglu Ż, Kumbev Ż, Telichowski - Piechniak, Batata (60. Nolka), Muszalik, Kłodawski (43. Mania) - Ivanovski (61. Lato), Rocki.

ŁKS: Sabela - Przybyszewski Ż, Cerić, Woźniczka Ż, Komorowski - Andreson Ribas - Potocki Ż (46. Sikora), Bezerra (78. Budniak), Opsenica Ż (46. Szczot) - Klatt, Arifović Ż (66. Kaśćelan).