Piotrcovia znów zwycięska

Wicemistrzynie Polski rozegrały drugi mecz nowego sezonu i drugi na wyjeździe. Po raz drugi też wygrały.
W pierwszej kolejce ekstraklasy piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały w Chorzowie Ruch 32:26. W sobotę znów zagrały na wyjeździe, tym razem ze Zgodą Ruda Śląska. Mecz był wyrównany tylko do przerwy, pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Romana Jezierskiego. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, które zdobyły dwa gole. Później jednak nastąpił popis gry piotrkowianek, które siedem razy trafiły do bramki Zgody zachowując przy tym czyste konto. - Nasza przewaga była bezdyskusyjna, dziewczyny były skuteczne w ataku, ale także bardzo dobrze zagrały w obronie - opowiada Mirosław Laskowski, kierownik drużyny. - Skończyło się na trzech bramkach przewagi, a to nie oddaje naszej dominacji na boisku. Byliśmy zdecydowanie lepsi.

W najbliższy weekend piotrkowianki czeka kolejna długa podróż, tym razem do Szczecina. Wicemistrzynie Polski zmierzą się tam z Łącznościowcem. - Pierwsze trzy mecze sezonu musimy rozegrać na wyjazdach, ale nie ma co narzekać, bo przecież rundę rewanżową rozpoczniemy trzema meczami we własnej hali - mówi Laskowski.

U siebie Piotrcovia zagra dopiero 19 września z Zagłębiem Lubin

Zgoda - Piotrcovia 18:21 (10:11)

Piotrcovia: Alberciak, Skura, Kowalczyk - Repelewska 6, Krzysztoszek, Polenz, Strzałkowska po 3, Dominiak, Kicińska-Kokotek, Dąbrowska po 2 oraz Mijas, Gajęcka, Król.