Łączpol Gdynia - SPR Safo Lublin 31:32

Długo się opierał beniaminek z Gdyni mistrzyniom Polski - SPR Safo. Ostatecznie nad Bałtykiem górę wzięło doświadczenie drużyny lubelskiej, która wygrała z Łączpolem różnicą zaledwie jednej bramki.

Spotkanie odbyło się w Rumii, bo szkolna sala, w której do tej pory grał Łączpol, nie została dopuszczona do rozgrywek. Zgodnie z oczekiwaniami zaczęło się od prowadzenia lublinianek. Pierwszą bramkę zdobyła Ewa Damięcka. Potem SPR prowadził 3:1 i 4:2. W tym czasie zespół trenera Jana Packi dobrze grał w obronie. Niestety z upływem czasu drużyna lubelska zaczęła popełniać błędy w rozegraniu i w ataku, a gospodynie złapały wiatr w żagle i skrzętnie to wykorzystywały. Bardzo skutecznie grała Kamila Całużyńska, która w pierwszym kwadransie rzuciła cztery bramki i Łączpol wygrywał 7:5. Ta przewaga wzrosła nawet do trzech goli (9:6). Od tego momentu gospodynie zaczęły popełniać błędy w ataku i do głosu doszło SPR. W 20. minucie po dwóch bramkach z rzędu Małgorzata Majerek doprowadziła do wyrównania (9:9). Kiedy wydawało się, że mistrzynie Polski będą dyktowały warunki gry - odrodził się Łączpol. Na minutę przed przerwą gdynianki wygrywały 15:12. Wprawdzie po rzutach Doroty Malczewskiej i Majerek przewaga stopniała do jednego gola, ale ostatnie słowo w tej części meczu należało do gospodyń, które podwyższyły rezultat na 16:14.

Po zmianie stron lublinianki zaczęły odrabiać straty, choć nie przychodziło im to wcale łatwo. W 37. minucie po trafieniu Małgorzaty Roli SPR przegrywało 18:19. W ciągu następnych pięciu minut gospodynie zdobyły zaledwie jedną bramkę, a zespół z Lublina rzucił ich cztery i mistrzynie Polski wygrywały już 22:20. Przewaga SPR systematycznie rosła i wynosiła już pięć bramek, by... zafundować sobie i swoim sympatykom niezwykle nerwową końcówkę. Na minutę przed końcem drużyna lubelska prowadziła 32:30, ale dobrze dysponowana tego dnia Całużyńska zmniejszyła przewagę do jednej bramki, a na wyrównanie zabrakło już czasu.