Lechia pokonała Arkę w meczu rezerw

Rezerwy gdańskiej Lechii nie zwalniają tempa w IV lidze. Po derbowym zwycięstwie z Arką II Gdynia biało-zieloni prowadzą w tabeli pomimo, że mają jeden mecz zaległy
Mecz rozegrany bez udziału publiczności (taka była decyzja kierownictwa Arki) od początku toczył się pod dyktando Lechii. Już do przerwy po bramkach Roberta Hirsza i Kamila Dziengielewicza goście prowadzili 2:0, a w drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Marcin Pietrowski, ponownie Hirsz oraz Krzysztof Brede skutecznie egzekwując rzut karny. Rezerwy Lechii potwierdziły wysoką formę strzelecką sprzed tygodnia kiedy rozgromiły Poloneza Bobrowniki 6:0. W sumie w sześciu meczach zdobyły już 21 bramek, a straciły tylko trzy. Na drugą pozycję awansował zespół Orkana Rumia, który na wyjeździe pokonał 3:1 Poloneza. Awans na trzecie miejsce zanotowała Zatoka Puck. Podopieczni Adama Adamusa na własnym boisku zwyciężyli Brdę Przechlewo. Już po 20 minutach gospodarze prowadzili 3:0 wszystkie bramki zdobywając po strzałach głową. Najpierw Daniel Laskowski, a potem dwukrotnie Roland Kazubowski zaskakiwali bramkarza gości. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył w 65 minucie Łukasz Dziengielewicz, który kilkadziesiąt sekund wcześniej zmienił... Kazubowskiego. Obudził się również drugi obok Zatoki faworyt do awansu gdyński Bałtyk. Biało-niebiescy po ciężkim meczu pokonali rewelację sezonu Orła Trąbki Wielkie. Gole dla zwycięzców strzelali Marek Widzicki (41 minuta) oraz Radosław Styn (67 minuta). Honorową bramkę dla Orła zdobył w 57 minucie Paweł Piotrowski. Wysokie aspiracje potwierdziła Bytovia, która po bramce Romana Cecha w 84 minucie pokonała 1:0 dotychczasowego wicelidera Olimpię Sztum. Goście kończyli mecz w "10" gdyż na 3 minuty przed końcem czerwoną kartkę zobaczył napastnik Olimpii Łukasz Nadolny.

Wyniki 7. kolejki piłkarskiej IV ligi: Bałtyk Gdynia - Orzeł Trąbki Wielkie 2:1, Czarni Czarne - TKP Tczew 1:2, Bytovia - Olimpia Sztum 1:0, Zatoka Puck - Brda Przechlewo 4:2, Gryf Słupsk - Czarni Pruszcz 2:2, Polonez Bobrowniki - Orkan Rumia 1:3, Powiśle Dzierzgoń - Gryf Wejherowo 2:0, Orlęta Reda - Huragan Przodkowo 0:0, Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 0:5.