Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - ŁKS Łódź 0:0

Festiwal fauli, żółtych kartek i mecz na beznadziejnie niskim poziomie - tak wyglądało pierwsze w tym sezonie spotkanie Pucharu Ekstraklasy.
Obaj trenerzy wystawili zupełnie inne jedenastki od tych, które przed tygodniem spotkały się w Grodzisku w meczu ligowym - postawili na kilku piłkarzy, którzy od wielkiego święta mają kontakt z ekstraklasą. Decyzja szkoleniowca gospodarzy została przyjęta ze zrozumieniem. - Akurat przed tą Crveną Zvezdą nie potrzeba kontuzji - komentował jeden z kibiców. Urazów w ekipie z Grodziska nie udało się uniknąć - do końca meczu nie dotrwali Amadeusz Kłodawski i Marek Sokołowski. Obaj mają spuchnięte nogi w kostce. Kontuzja tego pierwszego wygląda poważniej - zanosi się na dłuższą przerwę, jeśli potwierdzą się podejrzenia o uszkodzonych więzadłach w stawie skokowym. Jednak gracz ŁKS Stefan Potocki, który brutalnie sfaulował pomocnika Dyskobolii nie dostał czerwonej kartki. "Polowanie" na nogi przeciwnika zupełnie zdominowało wydarzenia na boisku.

Najpoważniejszymi kandydatami do czerwonych kartek - oprócz Potockiego - byli Sebastian Przybyszewski, który dwiema wyprostowanymi nogami potraktował od tyłu Jarosława Latę, oraz Pance Kumbev - za całokształt.

Przed przerwą ani Filip Ivanovski, ani Batata nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Witoldem Sabelą. Widać, że Polak pochodzący z Brazylii jest w kiepskiej formie i jego miejsce jest na razie w głębokiej rezerwie Dyskobolii. W drugiej części więcej szans (choć nie tak dobrych) mieli łodzianie. W zespole z Grodziska błysnął za to utalentowany pomocnik Radosław Nolka, który po krótkim slalomie między obrońcami ŁKS, strzelił jednak zbyt lekko, by strzelić gola.Dyskobolia Grodzisk - ŁKS Łódź 0:0

Dyskobolia: Gliwa - Sokołowski Ż (81. Żyła), Yunisoglu Ż, Kumbev Ż, Telichowski - Piechniak, Batata (60. Nolka), Muszalik, Kłodawski (43. Mania) - Ivanovski (61. Lato), Rocki.

ŁKS: Sabela - Przybyszewski Ż, Cerić, Woźniczka Ż, Komorowski - Andreson Ribas - Potocki Ż (46. Sikora), Bezerra (78. Budniak), Opsenica Ż (46. Szczot) - Klatt, Arifović Ż (66. Kaśćelan).

Sędziował Mariusz Żak z Sosonowca

Widzów ok. 600