OKS 1945 Olsztyn wciąż niepokonany

Trzecioligowcy z Olsztyna zremisowali z Dolcanem Ząbki 1:1. Jeden punkt uratował w ostatnich minutach spotkania Marek Śnieżawski, który wykorzystał ,,jedenastkę?, podyktowaną za faul na Łukaszu Suchockim

Dolcan pierwszy trafił do bramki - w 74. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Maciej Górecki, który uzyskał prowadzenie strzałem w lewy róg. Goście mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, które zakończyły się jednak strzałem w słupek lub poprzeczkę (w 20. min Damian Wojtulewicz, a w 71. min - Maciej Stańczyk).

- Mecz stał na wysokim poziomie, a wynik jest sprawiedliwy - ocenia Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS 1945. - Widać było, że gramy z liderem trzeciej ligi. Dolcan to ograny zespół, z doświadczonymi zawodnikami. A nam remis udało się przecież uratować w ostatniej chwili. Potem mieliśmy jednak przewagę i myślę, że gdyby spotkanie potrwało jeszcze z pięć minut, udałoby się nam strzelić jeszcze jednego gola.

Olimpia Elbląg przegrała 1:2 z Wigrami Suwałki. Jedyną bramkę dla elblążan zdobył Rafał Lepka. Trzy punkty Wigrom zapewnili Daniel Ołowniuk i Kamil Lauryn. W zespole Olimpii wystąpili dwaj niedawno pozyskani zawodnicy - Mateusz Roszak i Tobiasz Jarentowski.

Freskovita Wysokie Mazowieckie rozgromiła 7:0 Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Podopieczni Jerzego Wójcika do przerwy przegrywali już 0:3 (po bramkach Piotra Binkiewicza w 19. min, Tomasza Jakuszewskiego w 44. min i Dzidosława Żuberka w 45. min), a po przerwie stracili jeszcze kolejne cztery bramki (po trzech strzałach Żuberka i jednym Binkiewicza). W następnej kolejce OKS 1945 Olsztyn zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom (niedziela, godz. 16), Drwęca podejmie Mazowsze Grójec (sobota, godz. 16), a Olimpia na własnym boisku zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki (sobota, godz. 16).

Składy naszych trzecioligowców:

OKS: Grygorowicz - Aziewicz, Spychała (83. Alancewicz), Frankowski, Rzeźnikiewicz, Zakierski, Gabrusewicz (83. Michałowski), Lech, Graczyk (83. Wiśniewski), Łukasik (83. Śnieżawski), Suchocki

Olimpia: Szyszko - Kitowski, Matusewicz, Koprucki, Mazurskiewicz, Gruszczyński (79. Anuszek), Wróblewski, Fedoruk, lepka (67. Jarentowski), Sambor, Roszak

Drwęca: Szreiber - Dreszler, Roszkowski, Piotr Piceluk, Szostek, Pietrasik, Malanowski (75. Kaszuba), Rybkiewicz, Juzwa (46. Kołakowski), Kural, Paweł Piceluk (69. Jurewicz)