Sport.pl

Zagłębie i Odra Wodzisław na remis w sparingu

Dariusz Dudek strzelił pięknego gola, ale nawet się nie uśmiechnął. Piłkarz Odry trafił do bramki w sparingu z Zagłębiem, ale niestety, dla niego był to gol samobójczy.
- Uderzył tak, że nawet jego brat [Jerzy Dudek, piłkarz Realu Madryt - przyp. red.] by tego nie złapał - uśmiechał się Szymon Gąsiński, bramkarz Zagłębia.

Dudek, naciskany przez Krystiana Prymulę, trafił z kilkunastu metrów tuż pod spojenie słupka z poprzeczką. - Co za mecz! Strzelamy cztery gole i znowu kończymy bez zwycięstwa - irytował się trener Mariusz Kuras, który wskazywał, że przy wyrównującej bramce Prymuli lot piłki też zmienił jego zawodnik.

Sparing na Stadionie Ludowym toczył się w trudnych warunkach - na grząskim boisku i przy ciągle padającym deszczu. Do przerwy lepsza była Odra, a w drugiej połowie Zagłębie. - Mam żal do zmienników. Mieli wygrany mecz... Po serii porażek zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - smucił się Kuras.

Jerzy Kowalik, szkoleniowiec Zagłębia, ganił zespół za błędy w obronie i słabą skuteczność. - Sytuacje, jakie mieli Grzesiek Kmiecik czy Marcin Folc, trzeba wykorzystać! To nie są piłkarze, których trzeba uczyć - kręcił głową.

W barwach Zagłębia zagrał testowany bramkarz. Dominik Sobański z trzecioligowej Regi-Meridy Trzebiatów pokazał się z dobrej strony. - Obserwowałem go także w meczu o punkty. Sprawdził się. Dziś też żadnego gola nie zawalił, a kilka razu uratował nam skórę. Teraz ruch należy do działaczy - podkreślał Grzegorz Kurdziel, trener bramkarzy w sosnowieckim klubie. W jaki sposób Zagłębie chce potwierdzić do gry piłkarza już po zakończeniu okresu transferowego? - Najpierw Sobański musi rozwiązać swój kontrakt - zaznaczył Kowalik. Potem działacze chcą wykazać, że wobec kontuzji Adama Bensza (złamana ręka) uzupełnienie kadry w trybie awaryjnym jest potrzebą chwili.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Wodzisław Śląski 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Grzegorzewski (16.), 0:2 Aleksander (18.), 1:2 Dudek (60. - sam.), 2:2 Prymula (80.)

Zagłębie: Sobański (62. Gąsiński) - Bednar, Hosić (46. Marek), Ciesielski, Gawęcki (46. Cygnar) - Skrzypek (46. Piątkowski), Pach (46. Berliński), Berensztajn (46. Białek), Kozubek - Folc, Kmiecik (46. Prymula).

Odra: Pilarz (46. Stachowiak) - Kokoszka (62. Szymiczek), Malinowski (46. Jakosz), Kowalczyk, Szary (46. Dudek) - Seweryn, Hinc (46. Kuranty), Nowacki (46. Iwan), Biskup (65. Świerzyński) - Grzegorzewski, Aleksander (46. Woś).