Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
ŁUCZNICTWO

71. mistrzostwa Polski seniorów, piątek, godz. 8 strzelanie kwalifikacyjne, godz. 11 uroczyste otwarcie, sobota, godz. 8 strzelanie indywidualne, godz. 16 strzelanie zespołowe, niedziela, godz. 8 finały indywidualne, godz. 11.30 finały zespołowe, stadion OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

PIŁKA RĘCZNA Ekstraklasa mężczyzn: Azoty Puławy - Interferie Zagłębie Lubin, sobota, godz. 18, hala MOSiR przy al. Partyzantów w Puławach.

PIŁKA NOŻNA

I liga kobiet: Górnik Łęczna - Mitech Żywiec, sobota, godz. 12, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej.

II liga kobiet - sobota: Kinga Krasnystaw - Tytan Wisznice, godz. 13; Dystans Niedźwiada - Widok Lublin, godz. 14 w Leszkowicach; Hetman Zamość - Motor Lublin, godz.11; niedziela: Dystans Chełm - Delfinek Łuków, godz. 15.

III Liga: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Łada Biłgoraj, niedziela, godz.16, stadion przy ul. Warszawskiej w Radzyniu.

IV liga - sobota: Start Krasnystaw - Górnik II Łęczna 11; Wisła Puławy - Chełmianka 15; Podlasie Biała Podlaska - Stal Poniatowa 16; niedziela: Tomasovia - Huragan Międzyrzec 17; BKS Unia Bełżyce - Janovianka Janów Lub. 16; Stal Kraśnik - Sparta Rejowiec Fabryczny 16; Orlęta Łuków - Lublinianka 16; Lewart Lubartów - Spartakus Szarowola 16.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 16: ŁKS Łazy - Sokół Adamów; Dobryń - Unia Żabików; Unia Krzywda - Grom Kąkolewnica; Janovia Janów Podlaski - Dąb Dębowa Kłoda; Granica Terespol - Dwernicki Stoczek Łukowski; Victoria Parczew - Niwa Łomazy; Orkan Wojcieszków - Lutnia Piszczac.

Chełmska klasa okręgowa - niedziela: Vitrum Wola Uhruska - Kłos Chełm 16; Vojsłavia Wojsławice - Unia Białopole 13; Spółdzielca Siedliszcze - Ogniwo Wierzbica 16; Włodawianka Włodawa - Frassati Fajsławice 16; Hetman Żółkiewka - Sawena Sawin 16; mecze Pławanice Kamień - Brat Cukrownik Siennica Nadolna i Ruch Izbica - Agros Suchawa przełożone na środę 12 września.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: Piaskovia Piaski - Tajfun Ostrów 13; Koziołek Lublin - GKS Gościeradów 15.30; niedziela: ReniCom Wierzchowiska - Sygnał Lublin 16; Cisy Nałęczów - Hetman Gołąb 13; Opolanin Opole Lub. - Orły Kazimierz 16; Orion Niedrzwica - MKS Ryki 16; BKS Lublin - POM Iskra Piotrowice 14; Polesie Kock - Czarni Dęblin 16.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Korona Łaszczów - Kryształ Wrbkowice 14; Roztocze Szczebrzeszyn - Huczwa Tyszowce 16; Ostoja Skierbieszów - Orzeł Tereszpol 16; niedziela: Nord 98 Wysokie - Sparta Wożuczyn 16; Unia Hrubieszów - Hetman II Zamość 16; Płomień Spartan Nieledew - Zartmet Oleander Sól 16; Victoria Łukowa Chmielek - Omega Stary Zamość 17; Olimpiakos Tarnogród - Granica Lubycza Królewska 16.

KOSZYKÓWKA

Turnieje kadetek i juniorów z okazji 85-lecia AZS Lublin: kadetki grają w piątek, sobotę i niedzielę od godz. 9 w hali Startu przy al. Piłsudskiego w Lublinie z udziałem LaBasket Warszawa, Czarodziejek z Bielan, MKS Chełm, AZS Siedlce, UKS Rzeszów i AZS Lublin; juniorzy grają w piątek od 9 w hali AOS (mecze Startu o 11 i AZS o 14.30 w hali przy Kazimierza Wielkiego) w sobotę od 9 wszystkie mecze w hali AOS. W niedzielę od 9 mecze o miejsca (finał o 15) wszystkie mecze w hali w hali AOS. Udział biorą: MOSiR Cieszyn, Anvil Włocławek, Kotwica Kołobrzeg, Siarka Tarnobrzeg, Czarodzieje z Bielan, Start Lublin, Arka Ryki i AZS Lublin.

KOLARSTWO

Czwarty (ostatni) etap XXXI międzynarodowego wyścigu „Po Ziemi Lubartowskiej” w sobotę ze startem o godz.12 i metą w Kocku.

BALONY II międzynarodowe zawody balonowe o puchar SPA Nałęczów oraz XXIII Międzynarodowe balonowe mistrzostwa Polski, piątek, sobota, i niedziela (pierwsze konkurencje od godz. 7) starty i miasteczko mistrzostw w parku Zdrojowym w Nałęczowie. TENIS STOŁOWY

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów, sobota, godz. 9, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łucce.

ŻUŻEL

Półfinałowe zawody o Srebrny kask, piątek, godz. 16.30, tor przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

TENIS

Wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików o puchar Prezydenta Puław, sobota i niedziela, godz. 8.30 chłopcy i godz. 11 dziewczęta, korty MOSiR przy ul. Wróblewskiego w Puławach.

Memoriał Zbigniewa Baranowskiego, piątek-niedziela, zapisy w piątek do godz. 16.30 na kortach Budowlanych przy ul. Krasińskiego w Lublinie; kategorie: kobiety +35 lat, mężczyźni 35-45 i +45 lat, gra podwójna +35, +50 i +60 lat, gra mieszana +35 lat.

WROTKI

V zawody „Roztocze Inline Skate Maraton” oraz długodystansowe mistrzostwa województwa w jeździe szybkiej na wrotkach, niedziela, godz. 11 na trasie ul. Lwowską od ronda do ul. Słowackiego - start i meta przed Urzędem Miejskim w Tomaszowie Lubelskim. REKREACJA Ścieżki biegowe Nike, piątek, godz. 18, Park Ludowy w Lublinie (zbiórka chętnych obok tablicy informacyjnej na przeciwko stacji benzynowej).