Akademiczki sprawdzą formę

SIATKÓWKA. Serię przedsezonowych sparingów rozpoczyna drugoligowa drużyna AZS-u Politechnika Radomska. W zespole doszło do kolejnych zmian personalnych.


Podopieczne Stanisława Pieśniaka od piątku do niedzieli będą rywalizować podczas towarzyskiego turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oprócz radomianek i gospodyń imprezy - AZS KSZO - zaprezentują się tam również drużyny Sokoła Chorzów, Szóstki Biłgoraj i Siarki Tarnobrzeg. - To pierwszy sprawdzian formy przed nadchodzącym sezonem. Turniej posłuży nam przede wszystkim do optymalnego ustawienia zespołu oraz wyklarowania pierwszej szóstki na ligowe mecze - poinformował kierownik akademiczek Krzysztof Białczak.

W składzie Politechniki w Ostrowcu nie zagra dotychczasowa rozgrywająca Ewa Kamińska. Siatkarka otrzymała propozycję gry w pierwszoligowym zespole Budowlanych Toruń i prawdopodobnie skorzysta z oferty: - Ewa ma jednak ważny z nami kontrakt i do końca nie wiadomo jak zakończy się ta sprawa - przyznał Białczak.

Trener Pieśniak zrezygnował również z usług pozyskanej w okresie przygotowawczym libero Pauliny Jagiełło. Na tę pozycję w nadchodzącym sezonie przymierzana jest 17-letnia Kinga Sokołowska, która ostatnio występowała w MOS-ie Warszawa. Na turnieju w Ostrowcu w roli libero wystąpi z kolei narzekająca na kontuzję barku atakująca Klaudia Gościcka.

Do radomskiego zespołu dołączyła natomiast Anna Frużyńska. - Trzy lata temu Ania grała w Politechnice pod nazwiskiem Lubieniecka. Teraz wraca do drużyny i mam nadzieję, że będzie dużym wzmocnieniem - powiedział "Gazecie" kierownik akademiczek. - Ponadto ma 183 cm wzrostu i jest uniwersalną zawodniczką mogącą grać praktycznie na każdej pozycji - uzupełnił Białczak.

Serię przedsezonowych sprawdzianów po występie w Ostrowcu Politechnika będzie kontynuować na własnym terenie. W przyszłym tygodniu rozegrany zostanie bowiem turniej, w którym AZS będzie pełnił rolę gospodarza. Organizatorom udało się zaprosić wicemistrzynie Szwecji oraz dwóch spadkowiczów z polskiej pierwszej ligi - Legionovię Legionowo oraz Start Łódź.