Piłka nożna. Rozgrzewali się podczas meczu a wygrali

W IV-ligowym derby regionu Włodar wysoko pokonał w Żarkach Zielonych. Z wyjazdowych zwycięstw cieszyli się także piłkarze częstochowskiej Victorii oraz Orła Babienica
Zieloni już w pierwszej połowie meczu stracili trzy bramki. - Popełnialiśmy indywidualne błędy w obronie i stąd taki wynik - tłumaczy trener Krzysztof Całus. - Do tego zaraz na początku spotkania nie wykorzystaliśmy bardzo dobrej sytuacji. Rywal był lepszy i zasłużenie wygrał.

Włodar wzbogacił konto o trzy punkty i wciąż jest najwyżej w tabeli spośród naszych zespołów. Po sześciu kolejkach został nawet liderem. - Cieszy nas zwycięstwo, chociaż wynik mógł być jeszcze wyższy - komentuje Edward Flis. - Nie wykorzystaliśmy jednak rzutu karnego, a od 67. minuty (czerwona kartka dla Dariusza Załęckiego) graliśmy w dziesiątkę.

Zieloni Żarki 0

Włodar Częstochowa 4 (3)

Bramki: 0:1 Kobus (12.), 0:2 Załęcki (25.), 0:3 Kyzioł (44.), 0:4 (Kobus (47.)

Zieloni: Nowak, Sarzała, Kopecki, Nalepa, Cupiał (34. M. Lamch), Krzyk (34. Gawroński), Dąbowski, Zachara (80. Bojda), Cichor, Frukacz (82. Podlejski), Spórna.

Włodar: Różycki - Załęcki, Kowalczyk, Gębicz, Susek, Andrzejewski (62. Kowalski), Karoń, Kurpios (80. Skoczylas), P. Skwarczyński (85. Malinowski), Kyzioł (89. D. Wiśniowski), Kobus.

Victoria, która rozpoczynała sezon z minusowym kontem, wygrała drugi mecz z rzędu. W Rudzie Śląskiej gospodarze prowadzili jednak do przerwy 2:1. - Po prostu przyjechaliśmy trochę za późno i zawodnicy nie zdążyli się odpowiednio rozgrzać - mówi grający trener Sebastian Synoradzki. - Z każdą minutą graliśmy jednak lepiej, a odkąd doprowadziliśmy do remisu, wyraźnie już przeważaliśmy. Zdobyliśmy kolejne ważne trzy punkty i będziemy się starać wygrywać nadal. Nie patrzymy jednak daleko w przyszłość. Teraz najważniejszy dla nas jest najbliższy mecz.

Slavia Ruda Śląska 2 (1)

Victoria Częstochowa 5 (1)

Bramki: 1:0 Rybarczyk (9.), 1:1 Prusko (35.), 2:1 Pawlik (46.), 2:2 Stępień (47.), 2:3 R. Stefański (60.), 2:4 Załucki (75.), 2:5 Kotas (90.)

Victoria: Łuczkiewicz - Synoradzki, Kubanek (55. R. Stefański), Janusz, Załucki (90. Pasieka), Chobot, Prusko, Sobala (75. Kotas), Maciejewski, Ścisłowski, Stępień (60. Nowak).

Cenne trzy punkty wywalczyli wczoraj w Będzinie piłkarze Orła Babienica. - To zwycięstwo się nam należało - ocenia prezes klubu Adolf Więcek. - Już na początku meczu udało się nam strzelić trzy gole i przewagę z pierwszej połowy utrzymaliśmy do końca

Sarmacja Będzin 3 (1)

Orzeł Babienica 5 (3)

Bramki: 0:1 B. Polis (16.), 0:2 D.Wojtasz (19.); 1:2 Zapart (34.), 1:3 D. Wojtasz (38.); 2:3 Zapart (41.), 2:4 Ziaja (52.); 3:4 Kardaś (60.); 3:5 B. Polis (88.)

Orzeł: Mika - Klyta, M. Wojtas, Wilczok (30. J. Zarzycki); Adamczyk, M. Ziaja, Pawlak (89. Matyl), Cieniawski (60. Foszmańczyk); M. Polis (75. Gatys), B. Polis, D. Wojtasz.

Górnik Katowice 6 (3)

Sparta Lubliniec 0

Bramki: 1:0 Przybyła (13.), 2:0 Marko (39.), 3:0 Międzik (42.); 4:0 Sokół (82.) 5:0 Bubrowski (87.), 6:0 Łuszczek (88.).

Sparta: Mika Cz - Ferensztajn, Szczygioł, Gruca, Gunia, Gadecki, Nowiński, Bogacki (50. Gasiak), Wilk (35. Gajda), Luban, Świtała (50. Sowa).

MKS Myszków 0

ŁTS Łabędy 1 (1)

Bramka: 0:1 Adamczyk (21.)

MKS: Stańczyk - Zawrzykraj, Gajecki, Wyrobek, Suliński (82. Jasiński), Jarosz, Rokosa (66. Błaszczyk), Rajca, Kamiński (80. Gruszka), Kurzaczek, Szlęzak.

Inne wyniki: Ruch Radzionków - Górnik Wesoła 2:2, Źródło Kromołów - GKS Tychy 1:5, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Millenium Wojkowice 0:0.

1. Włodar Częstochowa 6 12 22:9
2. MK Górnik Katowice 6 12 14:5
3. Źródło Kromołów6 12 10:10
4. ŁTS Łabędy 6 11 8:4
5. GKS Tychy 5 9 7:2
6. Orzeł Babienica 6 9 11:9
7. Górnik Wesoła 6 9 8:6
8. Ruch Radzionków 6 9 7:5