III LIGA PIŁKARSKA. Zwycięstwa Kotwicy, Floty i Regi. Remis KP Police.

KP Police - Kujawiak Włocławek 1:1 (0:0)

Bramki. KP: Ciołek (58.). Kujawiak: Cichowlas (68.).

KP: Gumowski - Stachowicz, Brzeziński, Szałek, Kamrowski, Tuński, Bouba, Muskała, Stefaniak, Komar, Ciołek.

Pierwsza połowa dla KP. Już w 20. minucie wynik mógł otworzyć Rafał Komar, ale strzelił zbyt słabo. Najlepszą okazję zmarnował jednak Przemysław Ciołek, który w 33. minucie nie potrafił wykorzystać błędu 16-letniego bramkarza Kujawiaka - Ariela Wineckiego. Ten nie złapał piłki, Ciołek próbował ją wepchnąć do siatki, ale trafił w słupek z kilku metrów. Okazję miał jeszcze Leszek Muskała, ale też uderzył zbyt lekko.

W drugiej połowie przewaga gości, ale kontrę wykorzystali policzanie. Po krótkim szoku włocławianie ruszyli do ataku i wyrównali. W sumie sprawiedliwy remis.

W składzie KP zadebiutował Bouba. Widać, że piłka nie przeszkadza mu w grze, ale za mało rozumiał się z partnerami. Zaledwie jedno dobre podanie (do Muskały).

- Rywale popełnili dużo błędów, ale my tych błędów mieliśmy masę - podkreślał Marek Czerniawski, trener KP.

Kotwica Kołobrzeg - Victoria Koronowo 2:1 (1:1)

Bramki. Kotwica: Pisarczyk (23..), Jackiewicz (49. - karny). Victoria: Krzywicki (35.).

Kotwica: Tłoczek - Grocholski, Chorab, D. Małkowski, Benkowski, Chrupałła, Matwijów (91. Sidorowicz), Malinowski (88. Onofryjuk), Jackiewicz, Misztal (46. Ł. Małkowski), Pisarczyk (84. Borys).

Kołobrzeżanie przeważali przez cały mecz, ale goście też prezentowali się całkiem dobrze i mecz był ciekawy. Kotwica od 55. minuty miała ułatwione zadanie, bo Victoria musiała grać w osłabieniu.

Rega Trzebiatów - Mieszko Gniezno 3:1 (2:0)

Bramki. Rega: Husejko (8.), Lucien (11.), Królak (90.). Mieszko: Nawrot (79.).

Rega: Sobański - Mendelski, Muzyczuk, Wawiórko, Lucien, Bejuk (82. Gołąbek), Husejko, Juracki (70. Królak), Dubiela, Umukoro (70. Batista), Szymański (78. Tomaszkiewicz).

Wygrana Regi mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby Dominik Husejko wykorzystał w 75. minucie rzut karny. Nerwowo zrobiło się kilka minut później, gdy goście zdobyli kontaktowego gola i przycisnęli. W jednej z kontr Tomasz Królak ustalił wynik spotkania, który ułożył się w pierwszym kwadransie. Rega zagrała najlepszy mecz w sezonie.

Rodło Kwidzyn - Flota Świnoujście 0:2 (0:1)

Bramki: Dziuba (1.), Krajanowski (75. - karny)

Flota: Prusak - Stromczyński (58. Ziatyk), Perez, Konusik, Krajanowski, Kadi, Pietruszka (46. Dutkiewicz), Niewiada, Miśta, Dziuba (75. Protasewicz), Magdziński (82. Bebeto).

Już pierwszy atak Floty przyniósł jej bramkę. Jacek Magdziński podał do Piotra Dziuby, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Rodła. Później wyspiarze przeważali, ale nie mogli podwyższyć prowadzenia. Po przerwie gospodarze zagrali odważniej i Flota częściej myślała o obronie prowadzenia. Szykała okazji w kontrach i na kwadrans przed końcem - taki szybki wypad zakończył się sfaulowaniem Dziuby w polu karny. Damian Krajanowski bez problemów wykorzystał jedenastkę.

Pozostałe wyniki: Elana Toruń - Cartusia Kartuzy 1:0, Nielba Wągrowiec - Wierzyca Pelplin 0:0, Zdrój Ciechocinek - Kaszubia Kościerzyna 1:1, Unia Janikowo - Jarota Jarocin 4:1.