Grali Polacy za granicą

W środę piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w wyjazdowym towarzyskim spotkaniu z Rosją. Spośród zawodników powołanych na to spotkanie w miniony weekend najlepiej zaprezentował się Łukasz Piszczek, który asystował przy jednym z goli w wygranym przez Herthę Berlin 3:1 meczu z VfB Stuttgart.
Na Ukrainie doszło do starcia dwóch "polskich" zespołów. Metalist Charków, którego kapitanem jest Seweryn Gancarczyk, uległ na własnym boisku Szachtarowi Donieck Mariusza Lewandowskiego 1:3. Gancarczyk grał tylko w pierwszej połowie, natomiast Lewandowski był na boisku przez cały mecz.

ANGLIA

Grzegorz Rasiak (Southampton) - 65 min w przegranym 1:2 meczu z Norwich.

Marek Saganowski (Southampton) - wszedł w 65 min, zmienił Rasiaka

Bartosz Białkowski (Southampton) - na ławce w meczu z Norwich

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce w derbach z Manchesterem City

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą na mecz z Blackburn.

Tomasz Frankowski (Wolverhampton) - poza kadrą na mecz z Sheffield Wed. (3:1)

AUSTRIA

Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 min ze Sturmem Graz (5:3)

Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - Austria Kaernten w weekend nie grała

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 min z Mattersburgiem (1:0)

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie grał, leczy kontuzję

Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut i gol z Wackerem Innsbruck (2:1)

FRANCJA

Ireneusz Jeleń (Auxerre) - grał 64. minuty w meczu z Caen (1:0). W „L'Equipe" otrzymał słabą notę 5,5.

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 75. min z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:4)

Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - wszedł za Błaszczykowskiego w 76 min

Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - kontuzjowany, nie grał z Duisburgiem (3:1)

Dariusz Żuraw (Hannover) - nie grał z Karlsruher SC (2:1)

Tomasz Zdebel (VfL Bochum) - 90 min i asysta w meczu z Energie (2:1)

Marcin Mięciel (VfL Bochum) - wszedł w 52. minucie

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - gol w meczu z Eintrachtem Frankfurt (2:2). Grał 90 minut.

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 90 min i asysta w meczu z Bochum (1:2)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - wszedł w 77 min meczu ze Stuttgartem (3:1), zaliczył asystę

PORTUGALIA

Przemysław Kaźmierczak (Porto) - nie zagrał ze Sportingiem Braga (2:1)

Rafał Grzelak (Boavista) - zmieniony w 60. min meczu z Uniao Leirią (0:0)

Krzysztof Kazimierczak (Boavista) - nie grał z Leirią

ROSJA

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - nie grał w meczu z Saturnem. Dostał dwa dni wolnego

Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - poza kadrą na mecz z Kubanem Krasnodar (4:0)

Mariusz Jop (FK Moskwa) - kontuzja. Nie grał z Lokomotiwem Moskwa

Damian Gorawski (FK Moskwa) - poza kadrą na mecz z Lokomotiwem

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow) - 90 min z Amkarem Perm (1:4)

SZKOCJA

Artur Boruc (Celtic) - wrócił po kontuzji na mecz z Aberdeen. Celtic wygrał 3:1

Maciej Żurawski (Celtic) - kontuzjowany na piątkowym treningu

Grzegorz Szamotulski (Dundee Utd.) - był bohaterem meczu z Hibernian (0:0). Miał dwie kluczowe interwencje

UKRAINA

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 90 min z Metallistem (3:1)

Seweryn Garncarczyk (Metallist Charków) - zmieniony w przerwie meczu z Szachtarem (1:3)

INNE KRAJE

Marcin Wasilewski (Anderlecht) - 90 minut w meczu z Dender (2:2). Anderlecht stracił pierwsze punkty w sezonie

Paweł Golański (Steaua Bukareszt)- zmieniony w 57. min meczu z CFR Cluj (0:0)

Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda) - nie zagrał w meczu ze Smedieriewo (1:0)