Warta straciła punkty w ostatniej minucie meczu

Warta przez pół godziny prowadziła w Gliwicach, a dwa punkty straciła w doliczonym czasie gry.

To była 92 minuta i 45 sekunda gry. Piłkę w środku pola przejął Stanisław Wróbel, podał ją do Pawła Gamli, a ten potężną bombą zza pola karnego doprowadził do wyrównania. - Był już doliczony czas i chciało się coś zrobić, więc wybrałem się do przodu. Mój gol może i był ładny, ale przecież straciliśmy dziś dwa punkty - martwił się stoper Piasta.

"Zieloni" rozpoczęli mecz z dwoma istotnymi zmianami w składzie - Jakub Szmatuła zastąpił w bramce Norberta Tyrajskiego, a w ataku zamiast Damiana Pawlaka zagrał Krzysztof Piosik. Tym razem obaj napastnicy z Poznania spisali się na medal, bo strzelili gole. Oba to "zasługa" bramkarza Piasta Macieja Humerskiego. Jeszcze w pierwszej połowie bramkarz Piasta nie wyłapał dośrodkowania Tomasza Magdziarza, dzięki czemu Paweł Posmyk mógł łatwo wyrównać strzałem głową. Natomiast w 62. min Humerski do innego dośrodkowania doszedł, ale jego piąstkowanie okazało się jednak beznadziejne. Piłka trafiła pod nogi Piosika i goście już cieszyli się z prowadzenia. Piast rzucił się do huraganowych ataków, ale przynosiły one skutek dopiero w samej końcówce. - Nie pomogłem dziś drużynie. Trzeba będzie duże piwo postawić Gamli - przyznał Humerski.

- Gdyby ktoś przed meczem zaproponował mi remis byłbym z niego bardzo zadowolony. Teraz pozostał jednak wielki niedosyt, bo trzy punkty były już praktycznie w naszych rękach. Piast walczył jednak do końca i zasłużył sobie na wyrównanie - mówił po meczu trener Warty Ryszard Łukasik

Piast Gliwice - Warta Poznań 2:2

Bramki: 1:0 Podgórski (28.), 1:1 Posmyk (41.), 1:2 Piosik (63.), 2:2 Gamla (90+3.)

Piast: Humerski - Michniewicz, Widuch, Gamla Ż , Chylaszek (74. Wróbel) - Kaszowski, Kędziora, Kompała Ż , Podgórski (78. Żyrkowski) - Kukulski, Andraszak.

Warta: Szmatuła - Cudny Ż , Najewski, Jankowski Ż , Truszczyński (67. Otuszewski) - Magdziarz, Lewandowski, Ngamayama, Iwanicki Ż (82. Ignasiński) - Posmyk (71. Pawlak), Piosik