Polacy rządzą w Borussii

Ebi Smolarek zdobył dwa gole, a Jakub Błaszczykowski jednego w wygranym przez Borussię Dortmund 4:1 towarzyskim meczu z Vitesse Arnheim.

Choć Błaszczykowski, który latem przeniósł się na Westfalenstadion z Wisły Kraków, zdobył jednego gola mniej, niemieckie media w kolejnym sparingu jego uznały za najlepszego zawodnika spotkania. - Ataki prowadzone jego prawą stroną sprawiały rywalom najwięcej trudności - napisano na stronie internetowej Borussii www.bvb.de

"Kuba" (z takim pseudonim na koszulce gra prawoskrzydłowy reprezentacji Polski) wyprowadził dortmundczyków na prowadzenie w 16. minucie. Po przerwie dwa kolejne gole dołożył Smolarek w 50. i 69. min. W 70. min gola dla Holendrów zdobył Kolk. 10 minut później wynik meczu ustalił jednak Delron Buckley.

- Oglądanie BVB sprawia prawdziwą radość: szaleńcze tempo, piękne gole! Ofensywna gra Borussii to prawdziwy fajerwerk - chwalą na stronie Borussii taktykę trenera Thomasa Dolla, która pozwoliła m.in. wygrać z 4:0 z AS Roma.

(NIE) GRALI POLACY

NIEMCY

Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - dwie bramki w sparingu z Vitesse Arnhem (4:1)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - gol w sparingu z Vitesse Arnhem (4:1)

ANGLIA

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - na ławce w sparingu z Paris Saint Germain (2:1) i na ławce w sparingu z Interem Mediolan (2:1).

Grzegorz Rasiak (Southampton) - gol z rzutu karnego w sparingu z Lazio Rzym (2:5). W spotkaniu grali też Marek Saganowski i bramkarz Bartosz Białkowski

AUSTRIA

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - pauzuje za czerwoną kartkę i nie grał z SV Ried (1:0)

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie grał, leczy kontuzję

Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 min z Austrią Wiedeń (0:1)

Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza kadrą na mecz ze Sturmem Graz (2:2)

Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - spotkanie z Rapidem przełożono na 8 sierpnia

Tomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Red Bull Salzburg (1:2)

NORWEGIA

Sebastian Mila (Valerenga) - nie grał ze Stabek (2:2)

ROSJA

Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - poza kadrą na mecz z Łucz-Energią (1:1)

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - od 54. minuty z FK Chimki (0:0). Oddał jeden niecelny strzał

UKRAINA

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 45 min w meczu z Zorią Łuhańsk (3:0). Polak został zdjęty przy pewnym prowadzeniu 3:0

Seweryn Garncarczyk (Metallist Charków) - nie grał z Zakarpatią (1:0)

INNE KRAJE

Marcin Wasilewski (Anderlecht) - 90 min w meczu o Spuerpuchar Belgii z Club Brugge (3:1)

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - na ławce w meczu I kolejki ligowej z Ceahlaul Piatra (2:1)