Lekkoatletyczne Euro 2012 w Bydgoszczy?

Rok 2010 - przełajowe mistrzostwa Europy, 2012 - europejski czempionat seniorów, 2014 - Puchar Świata. Tak wielkie imprezy na stadionie Zawiszy planuje Bydgoszcz
Za rok, od 8 do 13 lipca, czekają nas mistrzostwa świata juniorów, do których przygotowania trwają pełną parą - Stadion Zawiszy będzie jak nowy. Liczymy na większe wsparcie finansowe naszej inwestycji ze strony ministerstwa sportu (przebudowa kosztuje 70 mln zł, przyp. red.) - mówi prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, który w poprzednim tygodniu był w Ostrawie, gdzie odbywały się mistrzostwa świata dla 18-latków.

- Nasze materiały promocyjne rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Musimy być obecni na wszystkich kolejnych światowych imprezach. Taki jest wymóg IAAF - mówi Dombrowicz.

Światowa federacja lekkoatletyczna sprawdza przygotowania Bydgoszczy do przyszłorocznych mistrzostw. 9 sierpnia z dwudniową wizytą przyjeżdża Siergiej Bubka - legenda tyczki jest specjalnym delegatem IAAF.

- Chcemy, żeby w naszym mieście odbywały się kolejne imprezy lekkoatletyczne z najwyższej półki i będziemy się o nie starali - deklaruje prezydent.

Szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkoatletycznego Krzysztof Wolsztyński zdradził nam, że w planach są starania o trzy wielkie imprezy - W 2010 roku mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, choć będziemy mieli silną konkurencję ze strony Irlandii. Niemal pewne jest też, że od 2010 roku mistrzostwa Europy seniorów będą odbywały się co dwa, a nie co cztery lata. Skorzystamy z tej szansy. 2014 rok to z kolei ewentualny Puchar Świata.

Potrzebne jednak będą dalsze inwestycje w stadion i przebudowa obecnej głównej trybuny oraz zwiększenie bazy hotelowej - Myślimy o całkowitej modernizacji hotelu Zawiszy, bo dziś ma wygląd z epoki wczesnego Gierka - kończy prezydent Dombrowicz.