Lotos ma wszystkie Polki

Lotos Gdynia zakończył kontraktowanie polskich zawodniczek na sezon 2007/2008. Ostatnią z pozyskanych przez władze klubu Polką jest Patrycja Gulak.
Mierząca 190 cm zawodniczka występować będzie na pozycji centra gdyńskiego zespołu. Ostatni sezon 25-letnia Gulak występowała w siódmym zespole ligi hiszpańskiej Acis Incosa Leon, z którym także grała w rozgrywkach FIBA Cup, gdzie średnio zdobywała 4,4 pkt. oraz zbierała 2,5 piłki na mecz. Będzie ona miała w nadchodzącym sezonie zastąpić w drużynie Lotosu Ewelinę Kobryn, która zdecydowała się powrócić do Krakowa. - Patrycją interesowaliśmy się już dużo wcześniej, ponieważ jest ona reprezentacyjną zawodniczką, a takich chcieliśmy mieć jak najwięcej w składzie - mówi Marcin Kicior, dyrektor ds. marketingu Lotosu. W gdyńskiej drużynie znajdują się obecnie jeszcze trzy reprezentantki Polski: Paulina Pawlak, Natalia Waligórska oraz Magdalena Leciejewska. Skład w kolejnym sezonie uzupełnią także reprezentantki Polski juniorek: środkowa Marta Jujka (19 lat/192 cm) oraz Magda Bibrzycka (19 lat/183 cm), które przyszły z zespołu Arcus SMS PZKOsz Łomianki oraz wychowanka Lotosu Karolina Ambrosiewicz. Zmiany zaszły też na stanowisku asystenta trenera. - Z panią Katarzyną Dydek kontrakt skończył się nam 30 czerwca i nie zdecydowaliśmy się przedłużyć umowy - tłumaczy Kicior. Od nowego sezonu zastąpi ją na ławce Maciej Schwarz. Klub nadal poszukuje zawodniczek europejskich oraz amerykańskich. - Mogę obiecać, że zaskoczymy transferami zza oceanu niejednego kibica - kończy Kicior.

Już dziś i jutro o godz. 18 będzie można sprawdzić formę reprezentacyjnych zawodniczek Lotosu. W hali Centralnego Ośrodka Sportu "Cetniewo" Polki rozegrają spotkania kontrolne ze Szwedkami. Bilety do nabycia bezpośrednio przed meczem w cenie 7 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny).