Milion euro na transfery Śląska

- Milion euro to kwota, którą dysponujemy na transfery i kontraktowanie zawodników - zapewnia właściciel Asco Śląska Wrocław Waldemar Siemiński. Nowym prezesem klubu został Mariusz Bałuszyński.
Jak zapewniają wrocławscy działacze, w ostatnich dniach podpisano już kontrakty z trójką nowych zawodników. Nie chcą jednak na razie zdradzać ich nazwisk. Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z nich jest były zawodnik Polonii Warszawa Rolandas Alijevas.

Szczegóły umowy są także ustalone z Dominikiem Tomczykiem i można się spodziewać, że wkrótce zawodnik złoży podpis pod umową. Niedługo kontrakt ze Śląskiem powinien podpisać też występujący przez ostatnie trzy lata w Prokomie Treflu Sopot Adam Wójcik. Obecnie zawodnik przebywa wraz z reprezentacją kraju w USA, gdzie kadra przygotowuje się do mistrzostw Europy w Hiszpanii.

Niespodziewany ruch nastąpił w zarządzie klubu. Prezesem Sportowej Spółki Akcyjnej Śląsk Wrocław został szef konwojów, a następnie dyrektor regionalny ASCO-Cit Mariusz Bałuszyński. Zastąpił on Waldemara Łuczaka, który w klubie objął stanowisko dyrektora do spraw sportowych. Nowy prezes ma przede wszystkim doświadczenie bankowe, a jak twierdzi Waldemar Siemiński, jest to atut, którego poszukiwał u nowego prezesa.

- Nowy prezes ma zajmować się spółką kapitałową, a nie sprawami sportowymi - podkreślał Siemiński.

Władze Śląska zdecydowały się także na rozwiązanie umowy z Marcinem Stefańskim - zawieszonym na dwa lata za stosowanie środków dopingujących. - Nie zamykamy Marcinowi drogi do gry w Śląsku, rozwiązanie kontraktu teraz wcale nie przesądza, że w przyszłości Stefański nie stanie się ponownie graczem Śląska - mówił Mariusz Bałuszyński.

Stefański już szuka sobie miejsca, w którym mógłby występować przez okres zawieszenia. W grę wchodzą występy w Kosowie, lidze niezależnej od organizacji FIBA, Azji lub niższych ligach USA.