Sport.pl

Piłkarski sparing: Odra Wodzisław - Lech Poznań 0:0

W meczu zagrali czterej nowi piłkarze Odry: Grzegorz Jakosz, Damian Seweryn, Jacek Kuranty i Bartłomiej Socha, a testowany był Paweł Linka, rezerwowy bramkarz Lecha
Odra Wodzisław zremisowała u siebie z Lechem Poznań w pierwszym letnim sparingu. Podopieczni Mariusza Kurasa dominowali. Jedynym testowanym graczem w naszym zespole był bramkarz Paweł Linka, rezerwowy golkiper Lecha. 21-letni Linka wybronił kilka trudnych sytuacji. W meczu tym zagrali także czterej nowi piłkarze Odry: Grzegorz Jakosz, Damian Seweryn, Jacek Kuranty i Bartłomiej Socha. Najlepiej zaprezentował się stoper Grzegorz Jakosz. Były piłkarz Arki Gdynia dobrze spisywał się w obronie i był na dodatek bliski zdobycia gola. Mecz został zakończony po 85 minutach z powodu burzy, która przeszła nad Wodzisławiem.

W ciągu najbliższych dni Odra przekształci się w Sportową Spółkę Akcyjną. Zgodnie z polskim prawem klub, który nie jest spółką akcyjną i nie ma zgody ministra sportu, aby występować jako stowarzyszenie, nie może grać w lidze zawodowej - Odry nie uratuje fakt, że zacznie się przekształcać. Tu musi obowiązywać tryb dokonany - Odra ma być przekształcona w SSA - mówi Marcin Stefański, dyrektor Orange Ekstraklasy. - Nie ma obaw, zdążymy z utworzeniem spółki. Nadal będziemy grać ekstraklasie - uspokaja prezes wodzisławskiego klubu Edward Socha.

Odra Wodzisław

Lech Poznań 0:0

Odra: Pilarz (46. Linka) - Dudek, Malinowski (75. Skrobacz), Jakosz, Szary - Seweryn (46. Socha), Kuranty (46. Cichy), Nowak (46. Iwan), Biskup (46. Rygel) - Woś (46. Knapp), Grzegorzewski (46. Świerzyński).