Tereza Matuškova zagra w Serie A?

Czeską siatkarką Winiar Kalisz interesuje się włoski Asystel Novara. Tymczasem Wielkopolskę opuściła Katarzyna Wellna - przeniosła się do Gedanii Gdańsk.
Tereza Matuškova to najwyższa siatkarka Winiar Kalisz, mierzy 191 cm. Nie gra jednak na pozycji środkowej, lecz jako przyjmująca. Dlatego jest wartościową zawodniczką dla włoskiego klubu Asystel Novara, który szuka siatkarki na tę pozycję. Włosi zainteresowali się Matuškovą i, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nawet ją testowali. Wiele wskazuje na to, że wypromowana w polskiej lidze oraz meczach Ligi Mistrzów zawodniczka może wzmocnić Serie A.

Tymczasem Wielkopolskę opuszcza pochodząca ze Złotowa siatkarka Swarzędz Meble AWF Poznań Katarzyna Wellna. Przenosi się do Gedanii Gdańsk, z którą podpisała już umowę. - Uzgodniliśmy z Kasią warunki przedłużenia kontraktu z naszym klubem, ale ostatecznie do tego nie doszło - mówi szef sekcji siatkówki w AWF Poznań Marek Bykowski. - Kasia Wellna przebywała na imprezie rodzinnej w Złotowie. Zaproponowałem, abyśmy spotkali się w weekend w Pile, by podpisać umowę. Nie zgodziła się.

Wellna zatem opuszcza Poznań, za to zostanie w nim najprawdopodobniej Joanna Frąckowiak. Była ona do AWF jedynie wypożyczona z Centrostalu Bydgoszcz, ale już złożyła w bydgoskim klubie wypowiedzenie umowy. - Mogła to zrobić, płacąc odszkodowanie. Pokryjemy jego koszty - mówi Bykowski, który zatrzymanie Frąckowiak w Poznaniu określa jako "właściwie pewne".

Poznański zespół ma także wzmocnić nowa środkowa. Upadł pomysł sprowadzenia wysokiej Bułgarki Rosicy Janewej, która w ostatnim sezonie występowała w Aluprofie Bielsko-Biała. Właściwie nie występowała, bo większość czasu spędziła na ławce rezerwowych. Żądania finansowe Bułgarki były zbyt wygórowane.

Teraz AWF Poznań chce sprowadzić w jej miejsce mierzącą 189 cm słowacką środkową Janę Magatova. Reprezentantka Słowacji występuje obecnie w czeskim klubie VK Brno.