Ryszard Tarasiewicz trenerem Śląska

Zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami Ryszard Tarasiewicz został mianowany nowym trenerem piłkarzy Śląska Wrocław
Decyzję o nominacji podjął wczoraj prezes klubu Antoni Kordos. W ostatecznej rozgrywce o stanowisko szkoleniowca wrocławskiego zespołu liczyli się tylko Tarasiewicz i Tadeusz Pawłowski. Ale Tarasiewicz od dawna był zdecydowanym faworytem do objęcia tej funkcji.

- Jestem bardzo zadowolony, że Ryszard Tarasiewicz zgodził się przyjąć naszą propozycję - przyznaje prezes Kordos. - Przecież to człowiek, który już wcześniej - jako piłkarz i szkoleniowiec - budował potęgę Śląska. Z tym trenerem chcemy jak najszybciej awansować do ekstrakalsy. Marzymy, aby stało się to już w najbliższym sezonie.

Oficjalnie kontrakt ze Śląskiem Tarasiewicz podpisze w piątek, gdyż wówczas przyjedzie on z Białegostoku do Wrocławia.

- Jestem optymistą i nie boję się walki o awans do I ligi - podkreśla Ryszard Tarasiewicz. - Musimy jednak zorientować się, jakim budżetem będziemy dysponowali. Uważam, że przez pierwsze pół roku drużyna i ja będziemy się docierali, ale nie zmienia to moich planów - oczywiście będziemy walczyli o awans.

Tarasiewicz ma wolną rękę w doborze współpracowników. Jego asystentem ma zostać Waldemar Tęsiorowski, a trenerem bramkarzy Janusz Jedynak. - Chcę z tymi osobami współpracować, ale najpierw oni muszą dojść do porozumienia z prezesem - zaznacza trener Śląska.

Dyrektorem sportowym klubu miałby zostać Grzegorz Kowalski. Nie wiadomo jednak, czy skorzysta z tej propozycji, gdyż otrzymał interesujące oferty trenerskie.