Sport.pl

Cracovia już w niedzielę do USA

Piłka nożna. Na przedsezonowe zgrupowanie ?Pasy? pojadą do Weißensee, położonego ok. 20 km od Erfurtu.
W ciągu 10-dniowego pobytu (11-21 lipca) zagrają trzy mecze sparingowe. Obok dwóch drużyn niemieckich - FC Rot-Weiß Erfurt (północna liga regionalna, odpowiednik naszej III ligi) i FC Erzgebirge Aue (2 Bundesliga) - Cracovia zagra ze szkockim Heart of Midlothian Edynburg. Miejsce na obóz osobiście wybrał trener Stefan Majewski.

Do dyspozycji drużyny będą trzy boiska treningowe, świetnie wyposażona hala sportowa, sauny, siłownia oraz pomieszczenie do masaży. Jest tu też boisko z oświetleniem dostosowane do meczów kontrolnych. Ośrodek ma spore doświadczenie w organizacji obozów piłkarskich - w ostatnich latach gościły tam m.in. Borussia Mönchengladbach, Alemannia Aachen oraz Bröendby Kopenhaga.

Cracovia pozyskała kolejnego sponsora na wyjazd do Chicago. Po firmach New Men i Badura jest nim jeden z największych polskich producentów piwa browar Żywiec. Piłkarze Cracovii wylatują do Stanów Zjednoczonych w niedzielę, a wraz z nimi specjalnie przygotowane koszulki z dobrze znanym logo, na którym tańczą "cracoviacy". - Cieszę się z nawiązania współpracy z Cracovią. Jesteśmy oficjalnym sponsorem wyjazdu drużyny do Chicago, co jest ważnym elementem naszej strategii marketingowej na rynkach eksportowych - nie ukrywa Mariusz Borowiak, dyrektor ds. komercyjnych Grupy Żywiec.

Sparingi Cracovii w Niemczech: 14.07 FC Rot-Weiß Erfurt, 18.07 Heart of Midlothian FC, 21.07 FC Erzgebirge Aue.