Marco Bonitta zaskoczył powołaniami

Aż siedem wielkopolskich zawodniczek powołał do kadry na turnieje Grand Prix Marco Bonitta. Wśród nich są np. Joanna Frąckowiak i Klaudia Kaczorowska
Obecność młodziutkiej Klaudii Kaczorowskiej to, obok powołania innej juniorki - Zuzanny Efimienko, największa niespodzianka powołań ze strony Marco Bonitty. Efimienko to zaledwie 17-letnia środkowa o wzroście 197 cm. Kaczorowska to 18-letnia przyjmująca o wzroście 184 cm. Całkiem niedawno pozyskał ją Farmutil Piła. Teraz ma w kadrze kolejną kadrowiczkę.

Kadrę wzmocniła także Agata Sawicka - libero mistrzyń Polski, Winiar Kalisz. Sawicka to bohaterka ostatnich gier finałowych między Kaliszem a Piłą. Pokazała wtedy bardzo dobrą formę i zapewne przekonała trenera Marco Bonittę. Z tym, że w kadrze grać będzie na pozycji przyjmującej, a nie jako libero. Na tę newralgiczną pozycję Bonitta powołał dwie siatkarki, które grają w reprezentacji od lat: Mariolę Zenik i wracającą do drużyny po trzech latach Dominikę Leśniewicz.

Żadna z naszych siatkarek, które występowały u Bonitty na międzynarodowym turnieju w Montreaux w Szwajcarii, nie wypadła z reprezentacji. Została zatem Agnieszka Kosmatka, która zdobywała w Szwajcarii najwięcej punktów i na niej ma spocząć ciężar gry w ataku. Kosmatka wróciła do reprezentacji po sześciu latach przerwy. Ponieważ co sezon ta siatkarka utrzymuje się w bardzo wysokiej formie i bardzo rzadko zawodzi, Bonitta postanowił na nią postawić.

Biało-czerwony strój nadal zakładać będzie Joanna Frąckowiak, wokół której jest ostatnio bardzo głośno. To ciekawa zawodniczka, niezwykle silna, choć z brakami w przyjęciu. Wciąż jest siatkarką Swarzędza Meble AWF Poznań, który chce ją wykupić z Centrostalu Bydgoszcz. Wszystko jest na dobrej drodze i prawdopodobnie AWF będzie mieć w składzie kadrowiczkę.

Jedną z trzech rozgrywających będzie Magdalena Godos z Kalisza, siatkarka będąca przeciwieństwem pozostałych rozgrywających - Bełcik i Sadurek. Godos miała udany sezon, nie licząc raczej kiepskiej jego końcówki.

Bonitta postawił też na Eleonorę Dziękiewicz - rewelację ostatniego sezonu oraz utalentowaną Agnieszkę Bednarek. Do kadry wraca Katarzyna Skowrońska-Dolata.Kadra Polski na Grand Prix:

rozgrywające: Izabela Bełcik, Magdalena Godos (Winiary Kalisz), Milena Sadurek

atakujące: Anna Podolec, Agnieszka Kosmatka (Farmutil Piła)

środkowe: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Maria Liktoras, Zuzanna Efimienko, Eleonora Dziękiewicz (Winiary Kalisz), Agnieszka Bednarek (Farmutil Piła)

przyjmujące: Dorota Świeniewicz, Milena Rosner, Joanna Kuligowska, Joanna Frąckowiak (Swarzędz Meble AWF Poznań), Joanna Staniucha-Szczurek, Klaudia Kaczorowska (Farmutil Piła), Agata Sawicka (Winiary Kalisz)

libero: Dominika Leśniewicz, Mariola ZenikPolki zagrają w Grand Prix trzy turnieje: w Rzeszowie (3-5 sierpnia, z Chinami, Rosją i USA), w Hongkongu (10-12 sierpnia, z Chinami, Włochami i Dominikaną) oraz Osace (17-19 sierpnia, z Japonią, Rosją i Kazachstanem).