Sport.pl

Jacek Zieliński zastąpi Macieja Skorżę

Jacek Zieliński, którego Odra Wodzisław była rewelacją rundy wiosennej ekstraklasy, będzie nowym trenerem Dyskobolii Grodzisk. Zastąpi Macieja Skorżę, który odchodzi do Wisły Kraków. Zieliński skorzysta jednak z planów Skorży.
O tej roszadzie wciąż mówi się tylko nieoficjalnie. Nikt nie chce potwierdzić głośno zmian na stanowiskach trenerów w Wiśle Kraków i Dyskobolii, bo oba kluby wciąż rywalizują w Pucharze Ekstraklasy. Być może nawet spotkają się w finale tych rozgrywek 10 czerwca.

W sprawie przeprowadzki Skorży do Krakowa i Zielińskiego w jego miejsce, do Grodziska, wszystko jest już jednak wiadome. Prawdopodobnie już jutro krakowianie ogłoszą nazwisko swojego nowego trenera, a i wówczas Dyskobolia będzie mogła poinformować o zatrudnieniu Jacka Zielińskiego. Oficjalnie obecny jeszcze trener Odry Wodzisław zostanie przedstawiony kibicom 22 czerwca podczas uroczystości z okazji zdobycia Pucharu Polski. Sam trener nie zaprzecza już doniesieniom, że przenosi się do Wielkopolski. - Jestem po rozmowach z działaczami Groclinu. Wciąż negocjujemy. Sprawa mojego zatrudnienia rozstrzygnie się na dniach - tłumaczy Zieliński.

46-letni trener będzie miał bardzo mało czasu na zapoznanie się z nowym zespołem, bo już 19 lipca Dyskobolia rozegra pierwszy mecz w Pucharze UEFA. Zieliński skorzysta więc z planów przygotowań do nowego sezonu, które opracował Skorża. A klubowi z Grodziska udało się zorganizować sparingi z ciekawymi przeciwnikami podczas zgrupowania w Austrii. Dyskobolia pojedzie do miejscowości Seefeld 2 lipca i spędzi tam 12 dni. Najsilniejsi rywale czekają grodziszczan pod koniec obozu - HSV Hamburg (11 lipca) i dwa dni później Arminia Bielefeld. Oba zespoły to przedstawiciele niemieckiej Bundesligi. Ponadto Dyskobolia zagra z Tirolem Innsbruck, rumuńską Politehnicą Timisoara i niemieckim Sportfreunde Siegen.

Niewykluczone, że wcześniej Dyskobolia zmierzy się z Legią Warszawa, która 25 czerwca przyjedzie do Grodziska na obóz.