Idea Śląsk Wrocław - Noteć Inowrocław 73:56

Wrocławscy koszykarze pewnie pokonali w piątek beniaminka ekstraklasy Noteć Inowrocław w turnieju w Sopocie

W meczu z Notecią w drużynie wrocławskiej zadebiutowało trzech graczy: Fietisow, Alanović oraz Stulga. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się ten pierwszy. Rosjanin, mimo że grał tylko 19 minut (w 30. minucie zszedł za 5 fauli), zaliczył 18 punktów, 5 zbiórek oraz miał 3 bloki. Był obok Freda Vinsona najlepszym graczem Śląska. Alanović wszedł dopiero w drugiej połowie, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Słabo zagrał natomiast testowany Litwin Gintaras Stulga, który nie radził sobie z wysokimi graczami Noteci. W drugiej części meczu z dobrą zmianę dał Adomaitis. Głównie dzięki jego punktom Śląskowi udało się uzyskać bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrać mecz. W kolejnym meczu (sobota, dziś o godz. 18) wrocławianie zmierzą się z Anwilem Włocławek, który łatwo pokonał Polonię Warszawa.

Śląsk Wrocław - Noteć Inowrocław 73:56 (17:17, 16:17, 22:12, 18:10)

Punkty: Hawkins 4, Vinson 23 (5), Zieliński 2, Fietisow 18 (2), Bigus 1 oraz Adomaitis 17 (2) Wiekiera 4, Alanović 2, Stulga 1, Skibniewski 1, Bajer 0, Gryszko 0

Einikis na ME

Litwin Gintaras Einikis, center Idei Śląska Wrocław, zdobył 14 punktów oraz zaliczył 2 zbiórki w wygranym przez Litwę meczu z Ukrainą 82:60 na mistrzostwach Europy w Turcji. Einikis wystąpił w pierwszej piątce i był drugim strzelcem drużyny po Siskauskasie, który miał o dwa oczka więcej.