Liga francuska: Gol Jelenia, płacz Kanarków

Ireneusz Jeleń strzelił dla Auxerre zwycięskiego gola w wygranym 2:1 meczu z Lille. To 10. bramka Polaka w sezonie. Olympique Marsylia zapewnił sobie grę w Lidze Mistrzów dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 2:1 nad St Etienne

W gorszących okolicznościach z grą w ekstraklasie pożegnało się Nantes. Pięć minut przed końcem bezbramkowego meczu z Tuluzą na murawę zdegradowanych "Kanarków" wtargnęli kibice i nie pozwolili sędziemu dokończyć spotkania. Nantes było najdłużej grającą drużyną w Ligue 1 - utrzymywało się nieprzerwanie od 44 lat. Z reakcji zdesperowanych kibiców najbardziej ucieszył się trener Tuluzy Elie Baup, bowiem jego drużyna, wciąż walcząca o Ligę Mistrzów, prawdopodobnie zdobędzie walkowerem trzy punkty.

Po roku gry w drugiej lidze powrót do Ligue 1 zapewnili sobie piłkarze Racingu Strasburg. Drużyna prowadzona przez byłego gwiazdora reprezentacji Francji, Olympique'u Marsylia i AC Milan Jean-Pierre'a Papina w przedostatniej kolejce pokonała u siebie również pewno awansu lidera - Metz 2:1. Szansę na awans wciąż mają jeszcze Caen (68 pkt) i Amiens (66).

Wyniki 37. kolejki

AUXERRE - LILLE 2:1 (1:1): Kahlenberg (15.), Jeleń (79.) - Keita (28.)

AS MONACO - OLYMPIQUE LYON 1:0 (0:0): Menez (58.)

AS NANCY - SOCHAUX 5:2 (2:1): Fortune (19. i 80.), Puygrenier (32.), Gavanon (68.), Sauget (90.) - Birsa (44.), Dagano (90.)

SEDAN - VALENCIENNES 1:1 (0:0): Job (64.) - Hassli (50.)

NANTES - TOULOUSE 0:0 (mecz przerwano w 85 min z powodu wtargnięcia kibiców na boisko)

LE MANS - GIRONDINS BORDEAUX 1:1 (0:0): Grafite (59.) - Perea (68.)

PARIS ST GERMAIN - TROYES 2:1 (0:1): Pauleta (71. karny i 77.) - Nivet (23.)

RACING LENS - NICE 0:0

STADE RENNES - FC LORIENT 4:1 (1:1): Melchiot (2.), Cheyrou (53.), Utaka (77.), Jeunechamp (87.) - Ewolo (23.)

ST ETIENNE - OLYMPIQUE MARSYLIA 1:2 (0:0): Feindouno (69.) - Cisse (54.), Valbuena (86.)