Bramka Jelenia po dwóch miesiącach

Ireneusz Jeleń zdobył zwycięską bramkę dla Auxerre w meczu z Troyes. Reprezentant Polski strzelił jeszcze jednego gola, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

W klasyfikacji dziennika "L'Équipe" Jeleń otrzymał notę 5,5. Bardziej doceniono pomocników: Benoit Pedrettiego i Kangę Akale oraz obrońcę Bakariego Sagnę. Na słabszą recenzję Polaka wpłynęło mnóstwo niewykorzystanych przez niego sytuacji. Jeleń albo pudłował, albo sędzia łapał go na spalonym. Przez ofsajd sędzia nie uznał gola strzelonego przez byłego zawodnika Wisły Płock w pierwszej połowie. Jeleń - już prawidłową bramkę - zdobył w nietypowy dla siebie sposób, głową po pięknym podaniu wprowadzonego chwilę wcześniej Kevina Lejeune'a.

Było to ósme trafienie Polaka w lidze francuskiej. Na gola czekał od ponad dwóch miesięcy. Niemal tak samo długo na swoje kolejne zwycięstwo czekało Auxerre, które ostatni raz wygrało 18 marca z Lens. Mimo to zespół z Burgundii ma szansę powalczyć jeszcze o start w Pucharze UEFA. W tym sezonie liga francuska jest bowiem tak dziwna, że nawet dłuższe kryzysy nie przekreślają szans na sukces. Dobrym przykładem jest słabiutkie w połowie sezonu Olympique Marsylia - dziś, po powrocie do pełnej dyspozycji Djibrila Cisségo i Francka Ribery, mierzące w podium.

Wyniki 35. kolejki:

PARIS SAINT-GERMAIN - OLYMPIQUE LYON 1:1 (0:0): E. Cissé (47.) - Juninho (90.).

RC LENS - TOULOUSE 2:0 (0:0): S. Keita (84.), D. Cousin (89., karny).

AUXERRE - TROYES 1:0 (0:0): Jeleń (82.).

RENNES - BORDEAUX 0:0.

LE MANS - FC NANTES 1:1 (1:0): Matsui (27.) - Keserü (90.).

NANCY - NICE 3:0 (3:0): Fortuné (29.), B. Gavanon (30., karny), Kim (39.).

SOCHAUX - VALENCIENNES 1:0 (0:0): Le Tallec (88.).

SEDAN - LORIENT 3:1 (1:1): Marin (45.), Noro (75.), Pujol (88.) - Tadder (41.).

SAINT-ÉTIENNE - LILLE 2:1 (1:0): Moussilou (30., 61.) - Mirallas (59.)

AS MONACO - OLYMPIQUE MARSYLIA 1:2 (1:1): Menez (12.) - Ribery (45.), Niang (84. karny)