Polacy z Pucharem Federacji

SC Magdeburg prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski Bogdana Wentę zdobył Puchar Federacji w piłce ręcznej. Drużyna z Grzegorzem Tkaczykiem, Bartoszem Jureckim i Karolem Bieleckim pokonała w rewanżowym meczu CAI Aragon 31:29 (11:10).

W pierwszym meczu był remis 30:30. Wczoraj grający przed pięcioma tysiącami kibiców we własnej hali Magdeburg zaczął dobrze (3:1), ale w 20. minucie to goście wygrywali aż trzema bramkami. Drużyna Wenty doprowadziła jednak do remisu, a w ostatniej, specjalnie ustawionej akcji pierwszej połowy gola na 11:10 zdobył Bielecki.

Drugą połowę od bramki rozpoczął Tkaczyk, ale w 35. minucie był znów remis. Wówczas kilka dobrych akcji w ataku mieli Jurecki z Tkaczykiem, a wynik rozstrzygnął się dopiero w 57. minucie, kiedy Magdeburg zdobył trzy bramki z rzędu. Ostatniego gola spotkania uzyskał Bielecki.

Najlepszym strzelcem Magdeburga był Tkaczyk - sześć goli. Jurecki i Bielecki zdobyli po pięć bramek.

Puchar Zdobywców Pucharów zdobył HSV Hamburg, w którym gra Krzysztof Lijewski. W rewanżowym meczu finałowym zespół Polaka przegrał z hiszpańską drużyną Ademar Leon 33:37. Pierwsze spotkanie wygrał 28:24 i o triumfie zdecydował większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Lijewski zdobył wczoraj jednego gola.