Piotrcovia zagra o złoto!

Po dramatycznym meczu piłkarki ręczne Piotrcovii wygrały w Lubinie i awansowały do finału mistrzostw Polski. O złoto zagrają z SPR Lublin.
Mecz w Lubinie zapowiadał się szlagierowo. Dwa poprzednie spotkania półfinału play-off były bardzo zacięte. Zagłębie u siebie wygrało dwiema bramkami, Piotrcovia u siebie z taką samą przewagą. Decydujący pojedynek też był bardzo wyrównany. Początek należał do piotrkowianek, które w 19 min prowadziły nawet siedmioma golami (11:4). Bardzo dobrze w tym czasie broniła Beata Kowalczyk. Podopieczne trenera Romana Jezierskiego jednak bardzo szybko roztrwoniły tę przewagę.

Po przerwie lepiej grało Zagłębie. W 40 min wygrywało 18:15 i miało znakomite okazje na podwyższenie wyniku. Jednak to piotrkowianki wyrównały, a w 57 min po rzucie karnym Agaty Wypych prowadziły 23:22. W następnej akcji Natalia Ciepłowska rzuciła w ręce Wypych. Piotrkowianka skutecznie zakończyła kontrę i zwycięstwo było bardzo blisko. Lubinianki zdążyły jeszcze zmniejszyć straty, ale nie były w stanie doprowadzić do dogrywki.

Piotrcovia wygrała w Lubinie po raz pierwszy od dziewięciu lat. Zawodniczki zrealizowały już cel, jaki przed nimi postawiono. Mają już pewny srebrny medal, a na drodze do złota staną aktualne mistrzynie Polski.

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 23:24 (14:13)

Piotrcovia: Alberciak, Kowalczyk - Wypych 13, Niedźwiedź-Cecotka 4, Krzysztoszek 3, Strzałkowska 2, Dominiak, Kopertowska po 1, Svatko, Artsiomienka, Polenz, Szczecina.

Czerwony mecz

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 Piotrkowianin pokonał Traveland Olsztyn. Mecz był bardzo emocjonujący i ostry. Sędziowie pokazali aż pięć czerwonych kartek. Początek należał do gospodarzy, którzy dzięki skuteczności Pawła Laskowskiego i dobrej postawie w bramce Piotra Nera prowadzili 10:3. Gospodarze długo utrzymywali przewagę, ale od 45 minuty goście zaczęli odrabiać straty. Siedem minut przed końcem wyszli nawet na prowadzenie (32:31), ale końcówka należała do piotrkowian.

Kto awansuje do walki o miejsca 5-6 zdecyduje rewanż w Olsztynie.

Piotrkowianin - Traveland Olsztyn 36:33 (19:16)

Piotrkowianin: Ner, Matulski - Laskowski 10, Zinczuk 9, M. Matyjasik 8, Furman 3, Baturin, Jakimowicz po 2, Bruna, Bodasiński po 1, J. Płócienniczak, P. Matyjasik, Skalski.