Kałużny wraca do polskiej ligi?

Andrzej Grajewski, od niedawna prezes II-ligowej Miedzi Legnica, chce ściągnąć do klubu byłego reprezentanta Polski - Radosława Kałużnego. "Tata" miałby pełnić w Miedzi funkcję grającego menedżera, niczym Tomasz Hajto w ŁKS - napisał "Dziennik"
Kałużny ma niebawem skończyć przygodę z cypryjskim AEL Limassol, ponieważ klub mu nie płaci. - Radek to chłopak, który gry w piłkę uczył się w pobliskim Lubinie, a teraz ma dom w niemieckim Cottbus, z którego do Legnicy jest rzut kamieniem. Wierzę, żer szybko dojdziemy do porozumienia - mówi Grajewski, który już kiedyś chciał ściągnąć Kałużnego do Widzewa Łódź, ale od władz Zaglębia Lubin usłyszał, że musiałby zastawić stadion.

33-letni piłkarz jest wychowankiem Zagłębia. Występował również w Wiśle Kraków, Energie Cottbus, Bayerze Leverkusen, Rot-Weiss Essen, LR Ahlen, a obecnie cypryjskim Limassolu. Dwukrotny mistrz Polski z Wisłą Kraków (w sezonach 1998-99 i 2000-01). Rozegrał 41 meczów reprezentacji Polski, zdobywając 11 bramek. Uczestnik Mistrzostw Świata w 2002 w Korei i Japonii.