Romario nie może strzelić 1000 gola

Brazylijczyk Romario nie strzelił gola w drugim kolejnym meczu. 41-letni zawodnik Vasco da Gama grał 90 minut w meczu Pucharu Brazylii, ale nie miał nawet szansy do zdobycia bramki. Jego drużyna przegrała 1:2 z drugoligową Gamą.
Specjalnie dla Romario rewanżowe spotkanie zostało przeniesione na słynną Maracanę. Były gwiazdor Barcelony i PSV wymarzył sobie, że tysięcznego gola zdobędzie na tym samym stadionie, na którym w 1969 r. tysięczną bramkę zdobył Pele. Nic z tego nie wyszło, agencje piszą, że Romario rzadko kiedy dochodził do piłki. Brazylijczyk nie trafił do siatki już od 10 dni. W niedziele grał 90 minut z Botafogo (0:2). Po porażce z Gamą Vasco odpadło z Pucharu Brazylii. Widzowie na Maracanie, oczekujący na tysięcznego gola Romario pożegnali obie drużyny gwizdami.