Polsat walczy o Małysza

PRZEGLĄD PRASY. Polsat prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy w kwestii kupna praw do transmisji konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich od sezonu 2008/09 do 2010/11! - pisze ?Przegląd Sportowy"
Skoki narciarskie w Polsce jednoznacznie kojarzone są z relacjami TVP, z głosem Włodzimierza Szaranowicza lub Krzysztofa Miklasa, z wywiadami Bartosza Hellera, Macieja Kurzajewskiego, a od niedawna także Macieja Jabłońskiego. To Telewizja Polska w największym stopniu budowała zjawisko małyszomanii, pokazując na żywo niemal każdy konkursowy lot Adam od zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni 2000/01. W przyszłym sezonie będzie podobnie, ale po nim umowa dotycząca praw do Pucharu Świata wygasa. Jej przedłużenie jest dla TVP absolutnym priorytetem. Tyle tylko, że nigdy wcześniej "Publiczna" nie miała tak groźnego rywala jak obecnie.

- Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z zagranicznymi pośrednikami w kwestii kupna praw telewizyjnych do Pucharu Świata na trzy lata, począwszy od sezonu 2008.09 - mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. - Polsat chce stawiać na sport i zależy nam na szerokiej ofercie. Mamy już Ligę Światową siatkarzy, Formułę 1 z Robertem Kubicą, skoki byłyby kolejną, świetną pozycją - dodaje Kmita.

Nabycie praw do całego sezonu PŚ nie jest jednak łatwe. Są one nieco "rozrzucone", znajdują się u trzech-czterch zagranicznych pośredników.

- Mogę zapewnić, że skoków tak łatwo nie odpuścimy. W imieniu TVP negocjacje z pośrednikami też są już prowadzone - mówi szef sportu w TVP Robert Korzeniowski.