Legia wygrywa, sensacja w Wodzisławiu

W ostatnim meczu 19. kolejki Orange Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała u siebie ŁKS 2:1. W sobotę broniąca się przed spadkiem Odra wygrała z liderującym GKS Bełchatów 1:0. W najciekawszym sobotnim meczu Korona Kielce zremisowała bezbramkowo z krakowską Wisłą. Nowym liderem zostało Zagłębie Lubin, które pokonało Groclin Grodzisk 2:1.
Legia Warszawa - ŁKS 2:1

Po dobrej grze Legia zasłużenie pokonała ŁKS. Gospodarze przez większą część meczu kontrolowali sytuację na boisku i byli blisko zdobycia kolejnych goli. ŁKS dzięki strzelonej bramce zafundował gospodarzom nerwową końcówkę, ale nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 1:0

Sensacja w Wodzisławiu, Odra zasłużenie wygrała z Bełchatowem. Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec bardzo dobrej I połowy. Po przerwie wodzisławianie skupili się na obronie korzystnego wyniku. Udało im się to, bo bełchatowianie nie mieli żadnego pomysłu na grę.

Korona Kielce - Wisła Kraków 0:0

Dobry, szybki mecz, ogromna ambicja i walka z obu stron, sporo sytuacji pod bramkami. Zasłużony remis. W pierwszej połowie lepsza była Wisła. Miała więcej okazji, częściej była przy piłce. Choć grała szybciej i składniej, pod bramką brakowało skuteczności. Druga połowa dla Korony, jednak o jej grze można powtórzyć te same słowa, co o grze Wisły w pierwszej części. Aktywnie, składnie, ale nieskutecznie.

Zagłębie Lubin - Groclin Grodzisk 2:1

Zagłębie wygrało kolejny mecz w rundzie rewanżowej i zostało liderem I ligi. Drużyna trenera Michniewicza ma tyle samo punktów (39) co Bełchatów, ale jest lepsza w bezpośrednich pojedynkach. Jesienią w Lubinie w meczu z GKS-em było 2:1 dla Zagłębia. A już w następnej kolejce mecz na szczycie Orange Ekstraklasy: GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2

- To jest mecz nie za sześć, a za dziesięć punktów - mówił przed spotkaniem z Wisłą Płock, powracający na szczecińską ławkę trener Bogusław Baniak. Wszystkie punkty pojechały do Płocka. Czy sprawiedliwie? Okaże się pewnie dopiero w telewizji.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:1

Widzew wygrał po raz pierwszy od 20 października. Dzisiejsze zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione nad rywalem w walce o utrzymanie. Sprawiedliwym wynikiem byłby remis, bo zabrzanie nie byli gorsi. Ale łodzianie mieli lepszych obrońców, dlatego zdobyli trzy punkty. Najlepszym piłkarzem meczu uznany został Piotr Kuklis

Zaplanowany na godz. 16 mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna został odwołany z powodu zawieszenia obu drużyn za udział w aferze korupcyjnej.

Cracovia - Lech Poznań 3:0

Lech nic nie miał po powiedzenia w Krakowie. Piłkarze Stefana Majewskiego mogli wygrać znacznie wyżej, ale na przeszkodzie stanął bramkarz gościł Krzysztof Kotorowski, który m.in. obronił karnego.