NHL: Red Wings wygrali z Predators

Gol Rosjanina Pavla Daczuka dał Detroit Red Wings wygraną 2:1 w meczu na szczycie Konferencji Zachodniej z Nashville Predators w lidze NHL. Detroit zrównało się dzięki temu w tabeli Konferencji z Nashville. Oba kluby mają po 105 punktów

Bohaterem meczu obok Daczuka był bramkarz Detroit Chris Osgood, który zastąpił słynnego Czecha Dominika Haszka. Osgood bronił jak natchniony i dał sobie strzelić tylko jednego gola - David Legwand pokonał go w pierwszej tercji. Potem gole zdobywała już tylko ekipa z Detroit. Najpierw trafił Johan Franzen, a w drugiej tercji wynik meczu ustalił Daczuk.

Dzięki tej wygranej Detroit dołączyli do Predators i Buffalo Sabres jeśli chodzi o najlepszy bilans sezonu zasadniczego. Wszystkie trzy ekipy zdobyły dotąd 105 punktów i już dawno temu zapewniły sobie udział w walce u Puchar Stanleya.