Dallas już w play off

Dallas Mavericks jako pierwszy zespół NBA zapewnił sobie miejsce w fazie play off. Stało się to po wygranej z New Jersey Nets

Koszykarze z Dallas nie zwalniają tempa. Zwycięstwo z Nets było ich 16. kolejnym w sezonie oraz 23. z rzędu we własnej hali. Poprawili też własny rekordowy bilans sezonu do 51-9.

Trener Mavs nie przykłada jednak zbytniej wagi do świetnej passy swojej drużyny. - Nasi fani bardziej się tym ekscytują niż my - powiedział Avery Johnson po spotkaniu.

We wtorkowym meczu dla gospodarzy najczęściej trafiał Jason Terry, autor 24 punktów. Terry trafił dziewięć na 15 rzutów z gry, w tym trzy "trójki". Swój wkład w wygraną miało wielu zawodników, bo aż siedmiu z nich zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Dorobek Dirka Nowitzkiego to 22 pkt i 11 zbiórek, Erick Dampier zebrał 14 piłek z tablicy i zdobył 12 punktów

Koszykarze Dallas mieli 49-proc. skuteczność z pola, spudłowali zaledwie jeden z 16 rzutów osobistych.

Kluczowym momentem był przełom trzeciej i czwartej kwarty, kiedy to drużyna Mavericks zdobyła 13 punktów. Goście w tym czasie spudłowali aż dziewięć rzutów z gry, trafiając jedynie z wolnych (cztery punkty). Najlepszym zawodnikiem Nets był Vince Carter, jego bilans to 32 pkt, osiem asyst i sześć Jason Kidd dołożył 11 pkt., osiem zbiórek i osiem asyst. Mikki Moore zdobył 20 punktów.

Inne mecze.

Knicks przegrał u siebie jednym punktem z Seattle. Zawdzięczają to Stephonowi Marbury, który mógł doprowadzić do dogrywki, ale na sekundę przed końcem meczu wykorzystał tylko jeden z dwóch osobistych.

Kobe Bryant z Lakers zdobył 40 punktów, ale to było za mało, a by pokonać zespół Minnesoty na wyjeździe. Do rozstrzygnięcia potrzebna były dwie dogrywki. Lakers zawiedli kompletnie w drugiej, przegrywając ją 2:12