Rasiak zdobył 18. gola w lidze

Grzegorz Rasiak zdobył gola dla Southampton w wyjazdowym meczu drugiej ligi angielskiej przeciwko Prestonowi North End. Polak wpisał się na listę strzelców w 58. minucie spotkania doprowadzając do wyrównania (1:1). Kolejne dwie bramki zdobyli jednak gospodarze, którzy wygrali 3:1.
Rasiak, który w ostatnich trzech meczach nie grał w pierwszym składzie, tym razem rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. Za to Marek Saganowski, który w ostatnich dwóch spotkaniach zdobywał gole dla "Świętych", tym razem usiadł na ławce rezerwowych. Były gracz Legii wszedł na boisko dopiero w 85. minucie spotkania.

Rasiak zdobył już 18. gola w rozgrywkach drugiej ligi angielskiej (dwa razy wpisał się na listę strzelców w Pucharze Anglii).

Po porażce z Preston Southampton spadło na 7. miejsce w lidze. Rywale awansowali na piąte miejsce.

Remis Kaźmierczaka i Grzelaka

Przemysław Kaźmierczak (Boavista) grał 90 minut w spotkaniu z Belenenses (0:0). Rafał Grzelak wszedł w 77 min., a Krzysztof Kazimierczak siedział na trybunach.