Asysta Jelenia. Szczęśliwy remis Lyonu

Olympique Lyon znów szczęśliwie uratował się z opresji. Dwa gole na wagę remisu z Sochaux padły w doliczonym czasie gry. Cegiełkę do punktu Auxerre w Nantes dołożył Ireneusz Jeleń.

Reprezentant Polski miał asystę przy golu Benoit Cheyrou w 19. minucie meczu. Dokładnie podał piłkę z prawej strony boiska. Jeleń grał przez 90 minut, "L'Equipe" jego występ oceniło na 5,5, co jest bardzo przeciętną notą. Cały zespół Auxerre gra średnio i jest coraz bliżej strefy spadkowej. Jego sytuacja nie jest jednak tak dramatyczna jak FC Nantes. Jeden z najlepszych klubów w historii francuskiej piłki nie może wykaraskać się z przedostatniej pozycji w tabeli. Niewiele na razie pomogło sprowadzenie do zespołu Fabiena Bartheza.

Olympique Lyon nadal nie może odzyskać wigoru z pierwszej części sezonu. Mistrzowie Francji cudem uniknęli drugiej porażki na własnym boisku. Do 90. minuty przegrywali z Sochaux 1:3. Drugiego gola dla OL strzelił wprowadzony po przerwie, ostatnio kontuzjowany Sylvain Wiltord. Na zegarze minął już regulaminowy czas gry. Wyrównał Juninho Pernambucano z rzutu karnego w 93. minucie. - To prawie zwycięstwo - powiedział po meczu trener OL Gerard Houllier. Australijska prasa donosi o tym, że federacja piłkarska zaproponowała mu stanowisko trenera reprezentacji. Houllier miałby równocześnie nadal pracować w Lyonie. Nikt w klubie ani w związku australijskim nie potwierdził tej informacji.

Wyniki 26. kolejki

TOULOUSE - OLYMPIQUE MARSYLIA 3:0 (1:0): Elmander (39., 49.), Emana (63.).

OLYMPIQUE LYON - SOCHAUX 3:3 (1:2): Baros (40.), Wiltord (90.), Juninho (90., karny) - Alvaro (9.), Ziani (29., karny), Grax (86.).

NICE - LILLE 2:1 (1:0): Kone (42., 84.) - Cabaye (62.).

RENNES - SEDAN 0:2 (0:1): Pujol (14.), Boutabout (87.).

LE MANS - AS MONACO 0:2 (0:1): Piquionne (15.), Perez (47.).

TROYES - LORIENT 3:0 (2:0): Danic (1., 70.), Gigliotti (38.).

FC NANTES - AUXERRE 1:1 (0:1): Keseru (75.) - Be. Cheyrou (19.).

BORDEAUX - VALENCIENNES 2:1 (2:0): Fernando (25., karny), Jussie (44.) - Dossevi (83.)

PARIS ST GERMAIN - ST ETIENNE 0:2 (0:2): Perquis (32.), Ilan (45.)

RC LENS - NANCY 2:2 (2:1): Dindane (18.), Keita (24., karny) - Fortune (7.), Hadji (90.)