Kuszczak na dłużej w bramce Manchesteru Utd

Bramkarz ?Czerwonych Diabłów" Edwin Van der Sar złamał nos i nie wiadomo, kiedy wróci na boisko. Zastąpi go Tomasz Kuszczak.
W 82. minucie niedzielnego meczu z Tottenhamem rozpędzony Robbie Keane przypadkowo, ale bardzo mocno uderzył Holendra kolanem w głowę. - Było dużo krwi. Musiałem zdjąć Edwina z boiska - powiedział trener MU Alex Ferguson. Szkot wcześniej wykorzystał limit zmian, więc w ostatnich minutach na bramce Manchesteru stał John O' Shea (jak bronił obejrzyj na blogu Sypergigant).

W niedzielę późnym wieczorem zadecydowano, że 36-letni bramkarz nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Holandii przed środowym meczem z Rosją. Nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować. - Potrzebne jest prześwietlenie, musimy zobaczyć, jak poważne jest to złamanie - mówił asystent Fergusona Carlos Queiroz. Wyniki prześwietlenia nie są jeszcze znane, ale według nieoficjalnych źródeł Van der Sar może odpoczywać nawet kilka tygodni, chyba że będzie bronił w specjalnej masce usztywniającej nos.

Zmiennikiem Van der Sara jest Tomasz Kuszczak. Polak grał już w tym sezonie sześć razy i spisywał się bardzo dobrze. Innych kandydatów nie ma. Trzeci golkiper Tom Heaton nie ma praktycznie żadnego doświadczenia, a Ben Foster i Tim Howard są wypożyczeni odpowiednio do Watfordu i Evertonu. Obaj zapowiedzieli, że nie chcą wracać na Old Trafford.