Sport.pl

Wiślacy wrócili z Turcji

Autokar, samolot, a na końcu pociąg - piłkarze ?Białej Gwiazdy? wrócili wczoraj z pierwszego zgrupowania. Z Buenos Aires dotarł też rehabilitant Mauro Cantoro.
Trener Adam Nawałka nie krył zadowolenia po obozie w Antalyi: - Pogoda dopisała, sparingpartnerzy również - postawili nam wysokie wymagania, więc cele szkoleniowe zostały zrealizowane. Każdy mógł się ograć, a zwłaszcza młodzież potrzebuje wielu gier testowych.

Niewykluczone, że klub z Reymonta przywróci do kadry pierwszego zespołu Nikolę Mijailovicia. Decydujące rozmowy odbędą się dzisiaj. Trener Nawałka nie ma nic przeciwko powrotowi zawodnika. - Niko musi tylko potwierdzić gotowość do gry w Wiśle na moich zasadach, które zresztą przyjął, gdy rozmawialiśmy w grudniu. Ostateczna decyzja należy do zarządu - zaznacza trener.

W Krakowie pojawiły się pogłoski, że Mijailović stawia żądania finansowe wobec Wisły. - Zejdźmy na ziemię. Jeśli w tej sprawie może ktoś stawiać warunki, to jest to tylko Wisła - zapewnia jej prezes Mariusz Heler. Podkreśla też, że Mijailović musi wykazać się zdyscyplinowaniem, jeśli chce na dłużej zagrzać miejsce przy Reymonta. - Trener Nawałka objął zespół niedawno, ale włożył w pracę tyle zaangażowania i serca, że już udało mu się zbudować dobrą atmosferę w drużynie. Nikomu nie pozwolimy tego zepsuć - dodaje prezes Heler.

Jeśli nawet Mijailović zostanie "ułaskawiony", Wisła nie zrezygnuje ze starań o piłkarza Widzewa Jakuba Wawrzyniaka. - Wolimy mieć nadmiar dobrych lewych obrońców niż ich niedobór. Sprowadzając go myślimy też o nowym sezonie - tłumaczy prezes Wisły. Na razie jednak rozbieżności w oczekiwaniach finansowych obu klubów są zbyt duże, by doszło do transferu.

Szef sztabu szkoleniowego piątej drużyny ekstraklasy nie ma obaw, że zamieszanie związane z ewentualnym transferem do Borussi Dortmund może przeszkodzić Jakubowi Błaszczykowskiemu w przygotowaniu się do rundy wiosennej. - O Kubę jestem spokojny - zapewnia Adam Nawałka. - Mimo młodego wieku to bardzo dojrzały zawodnik. Żadne negocjacje transferowe ani nawet zawierucha medialna z nim związana nie wpłyną na jego dyspozycję. On jest świetnie przygotowany mentalnie do kariery.

Sparingpartnerzy na Turcję

Podczas drugiego zgrupowania w Turcji (7 do 18 lutego) wiślacy zmierzą się: z Zimbru Kiszyniów (8 lutego), OFK Belgrad (10.), FC Busan (10.), Litex Łowecz (14.), ukraińska Vorska Poltava (14.), Dynamo Mińsk (17.).