Siatkarze Wkręt-metu chorują

Zamiast koncentrować się na najbliższych meczach, zawodnicy Wkręt-Metu leżą w łóżkach i leczą przeziębienia. A już 2 lutego do Częstochowy przyjeżdża warszawska Politechnika.
Piotr Gacek, Adrian Patucha i Marcin Wika nie mogli już wystąpić w spotkaniu z Jadarem Radom: rozłożyły ich silne przeziębienia i musieli zostać w domach. Pierwsi dwaj doszli już do siebie, ale Wika nie może sobie poradzić z infekcją od ponad tygodnia i trudno powiedzieć, czy 2 lutego będzie do dyspozycji trenerów. Rozchorował się także Robert Szczerbaniuk, który 30 stycznia nie uczestniczy w treningach.

- Niestety, nie wygląda to najlepiej. Jedni dochodzą do siebie, inni zaczynają chorować i tak w kółko - mówi II trener Wkręt-Metu Radosław Panas. - Kto będzie mógł zagrać z Politechniką, okaże się dzień przed meczem. Wika i "Benek" [Szczerbaniuk - przypd. red.] wybierają się na kontrole do lekarza i wszystko się wyjaśni.

Częstochowianie mają problemy, ale na szczęście kalendarz rozgrywek ułożył się dla nich korzystnie. Po serii bardzo trudnych meczów, teraz grają z mniej wymagającymi rywalami. 2 lutego zmierzą się z Politechniką, która zdobyła dotychczas ledwie jeden punkt, a na zakończenie rundy wyjadą do Wrocławia.

- Politechnika grała lepiej już w ostatnich meczach, ale nie zdobyła punktów i wciąż jest na końcu tabeli. Warszawianie mają nóż na gardle i muszą zacząć wygrywać, jeżeli chcą się znaleźć w ósemce. Dlatego spodziewamy się trudnego spotkania - podkreśla trener Panas. - My też mamy swój cel - chcielibyśmy w końcu wejść do czwórki. Po spotkaniu z Politechniką czekają nas dwa wyjazdy, które trzeba będzie wygrać. W rundzie rewanżowej mamy dobry układ meczów. Pojedziemy co prawda do Jastrzębia, ale Olsztyn i Bełchatów przyjadą do nas. Myślę, że jest realna szansa, żebyśmy do play-offów przystąpili nawet z drugiego miejsca. Z tym, że my nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Teraz koncentrujemy się na Warszawie. Przyjedzie trener Skorek, Wojciech Jurkiewicz, zapowiada się ciekawy mecz.

Wkręt-Met zmierzy się z Politechniką w piątek 2 lutego o godz. 17. W środę 7 lutego wystąpi we Wrocławiu, a już dwa dni później rozegra wyjazdowy pojedynek z Resovią Rzeszów, która na rozpoczęcie rozgrywek odebrała naszej drużynie jeden punkt w hali Polonia.