Bania na Białoruś?

Kapitan Cracovii Piotr Bania poważnie zastanawia się nad wyjazdem na Białoruś.
W grę wchodzą dwa ekstraklasowe kluby z Mińska: MTZ Ripo i Dynamo. - Rozmawiałem z Piotrkiem i jeżeli tylko zdecyduje się na wyjazd, nie będziemy mu robić przeszkód - potwierdza informację trener Cracovii Stefan Majewski.

Bania miał wyjechać na testy medyczne już w niedzielę, ale jeszcze wczoraj trenował z zespołem. Gdyby "Baniowy" zdecydował się na proponowane warunki, musi się spieszyć, bo "Pasy" wyruszają na cypryjskie zgrupowanie w przyszłą sobotę (10 lutego), a testy miałyby potrwać trzy-cztery dni. Kończącemu 6 lutego 34 lata napastnikowi w czerwcu upływa termin rocznego kontraktu. W kuluarowych rozmowach piłkarz nie ukrywał, że być może jest to dla niego ostatnia szansa na pokazanie się poza granicami Polski. - Oczywiście, zadowolony z kontraktu musi być nie tylko zawodnik, ale i oba kluby - dodaje Majewski.

Wczoraj nie trenowali narzekający na drobne urazy Paweł Wojciechowski i Tomasz Wacek, za to do treningów wrócił młody napastnik Bartłomiej Dudzic oraz po wyleczeniu anginy Sebastian Kurowski. Wychowanek Glinika Gorlice odbierał wczoraj życzenia z okazji 19. urodzin.

Wciąż nieznana jest przyszłość Karola Piątka. Dziś kończy serię zastrzyków leczących kontuzjowane kolano. Od czwartku zacznie trenować, a szkoleniowiec "Pasów" ma nadzieję, że w sobotę pozna zalety i walory Piątka w sparingach z Kmitą Zabierzów (z tym zespołem trenuje już Dariusz Romuzga z Wisły Płock).

W klubie nie wiedzą, kiedy i czy w ogóle dotrą do Krakowa Kameruńczyk Rostand Dorge Kouemaha i nieznany z nazwiska Brazylijczyk. - Kameruńczyk ma do nas przylecieć z Budapesztu - udało nam się tylko dowiedzieć od dyrektora sportowego Cracovii Władysława Łacha.

Wczoraj drużyna przed południem ćwiczyła na siłowni, a po południu w małych grach pracowano nad wytrzymałością.