Legia pojechała do Mrągowa

Dariusz Wdowczyk na zgrupowanie do Mrągowa zabrał 27 piłkarzy. Od środy ma być 28, bo wtedy ma dołączyć Junior. Nieoczekiwanie z Legią pojechał Marcin Smoliński
- W sumie to szkoda go na rezerwy. Ma chłopak talent, kiedyś przecież był objawieniem ligi - mówi kierownik zespołu Ireneusz Zawadzki. Smoliński ostatni rok spędził na wypożyczeniu do Odry Wodzisław. Był tam z Dariuszem Zjawińskim, którego następnie bez żalu wypożyczono do trzecioligowego Świtu Nowy Dwór. Smolińskiego chciano wypożyczyć do Arki Gdynia, ale na razie sprawa jest wstrzymana. Trenerzy uznali więc, że nie ma sensu, aby 20-letni pomocnik marnował się w czwartoligowych rezerwach, i został skierowany na obóz w Mrągowie.

Z zespołem pojechał też Piotr Bronowicki. Defensywny pomocnik zostanie wykupiony z Górnika Łęczna. To już sprawa niemal przesądzona. Nie ma natomiast nadal Brazylijczyka Juniora. - Miał wylecieć z Brazylii w poniedziałek i wszystko idzie zgodnie z planem. We wtorek wieczorem ląduje na Okęciu. W środę rano ma ruszyć w drogę do Mrągowa - wyjaśnia Zawadzki. Nie ma też Marka Jóźwiaka. W klubie uznano, że zadaniem skauta jest wyszukiwanie piłkarzy, a nie praca na treningach. Legia ma w tej chwili wystarczająco wielu trenerów.

W gronie 27 piłkarzy, którzy o godz. 9 rano wyruszyli w drogę do Mrągowa (zgrupowanie potrwa do 24 stycznia, potem dzień odpoczynku i wylot na Cypr), znaleźli się wszyscy inni zatrudniani przez Legię obcokrajowcy. W tym Piłkarz Roku "Gazety Stołecznej" Dickson Choto - jak zwykle po urlopie z nadwagą. - We wszystkich opracowaniach Dickson ma 94 kg, ale tak naprawdę waży więcej - powiedział nam kiedyś Cezary Kucharski. - To prawda - dodaje Zawadzki. - Jak wyjeżdżał, miał 97 kg. A teraz ma 100. Szybko nadrobi.

Legia w Mrągowie

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Maciej Gostomski, Jan Mucha. Obrońcy: Mamadou Balde, Grzegorz Bronowicki, Dickson Choto, Herbert Dick, Edson da Silva, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kiełbowicz, Wojciech Szala. Pomocnicy: Piotr Bronowicki, Marcin Burkhardt, Roger Guerreiro, Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Radosław Mikołajczak, Marcin Smoliński, Łukasz Surma, Przemysław Wysocki. Napastnicy: Bartłomiej Grzelak, Dawid Janczyk, Maciej Korzym, Kamil Majkowski, Adrian Paluchowski, Sebastian Szałachowski, Piotr Włodarczyk.