Wlazły nie zagra w Lidze Mistrzów

Mariusz Wlazły, jeden z najlepszych atakujących na świecie, jest tak zmęczony sezonem, że w środowym meczu Skry Bełchatów z Lube Banca Macerata nie zagra.
- Mariusz przez blisko trzy miesiące rozegrał tyle spotkań, ile normalny zawodnik w całym sezonie - tłumaczy Jacek Nawrocki, drugi trener bełchatowskiej drużyny. - Badania potwierdziły, że Wlazły jest bardzo zmęczony. Jego zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego opracowany został dla niego specjalny program treningowy - dodaje Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry.

Z powodu rozgrywek Ligi Światowej i mundialu atakujący mistrzów Polski nie miał wakacji, dlatego narzeka na zmęczenie. - Ale w każdym meczu daję z siebie wszystko i jestem gotowy do występu przeciwko Lube Banca - deklaruje Wlazły. W sobotnim pojedynku ligowym z Wkręt-metem AZS Częstochowa był najskuteczniejszy na boisku. Jednak w połowie czwartego seta zaczęły łapać go skurcze. Tak samo było we wcześniejszych spotkaniach - z hotVolleys Wiedeń w Lidze Mistrzów i PZU AZS Olsztyn.

Brak Wlazłego będzie dużym osłabieniem Skry. W pierwszym spotkaniu z mistrzem Włoch bełchatowianie wygrali na wyjeździe 3:1, a atakujący Skry zdobył 29 punktów. Prowadzi też w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika Ligi Mistrzów.

W środę w podstawowej szóstce zastąpi go Paweł Maciejewicz, który pojawiał się na boisku sporadycznie, tylko na zagrywce. Do zakończenia fazy grupowej pozostały jeszcze cztery kolejki. Mistrzom Polski, by być pewnymi awansu do kolejnej fazy, potrzebne jest jedno zwycięstwo, a zmierzą się jeszcze z Lewskim Sofia, Roeselare i Olympiakosem Pireus.

7 kolejka Ligi Mistrzów - Grupa C

10.01 - godz. 20.30 Knack Roeselare - Aon hotVolleys Wiedeń
11.01 - godz. 18.00 Skra Bełchatów - Lube Banca Macerata (transmisja w Polsacie Sport)
11.01 - godz. 19.00 Olympiakos Pireus - Levski Sofia

Tabela:

ZespółZ-PPktSety
1. Knack Randstad Roeselare5-11117:10
2. BOT Skra Bełchatów5-11116:11
3. Lube Banca Marche Macerata3-3914:10
4. Lewski Siconco Sofia3-3912:11
5. aon hotVolleys Wiedeń1-579:16
6. Olympiakos Pireus1-577:17
Czy Skra wygra bez Wlazłego?