Żurawski graczem meczu

Maciej Żurawski strzelił dwa gole, a Celtic wygrał z czwartoligowym Dumbarton 4:0 w III rundzie Pucharu Szkocji.

"Sunday Times" wybrał Polaka na najlepszego zawodnika spotkania. - Najważniejsze, że napastnicy w końcu się odblokowali - powiedział trener Celticu Gordon Strachan. Dla Żurawskiego to pierwszego gole od 10 grudnia (412 minut). Przy bardzo słabej formie Kenny'ego Millera (bez gola od 28 października) i niepewnej przyszłości Shauna Maloneya (być może odejdzie) to Polak w najbliższych meczach powinien być partnerem Jana Vennegoora of Hesselinka. (Holender strzelił w sobotę gola).

Tym bardziej że upadł transfer do Celticu napastnika Arsenalu Anthony'ego Stokesa. 18-letni Irlandczyk przez ostatnie pół roku był wypożyczony do Falkirk. W 18 meczach zdobył 16 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. Strachan chciał zapłacić za Stokesa milion funtów. Zawodnikowi nie odpowiadały jednak warunki kontraktu. Irlandczyk negocjuje teraz z Charltonem. Być może konkurenta do miejsca w składzie pozbędzie się Artur Boruc. Norwich City chce wypożyczyć rezerwowego bramkarza Celticu Davida Marshalla.

ANGLIA (Puchar)

Grzegorz Rasiak (Southampton) - 90 minut i dwa gole z Torquay (IV liga, 2:0)

Bartosz Białkowski (Southampton) - na ławce z Torquay (2:0)

Jerzy Dudek (Liverpool) - 90 minut z Arsenalem (1:3)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut z Aston Villą (2:1)

Błażej Augustyn (Bolton) - wszedł w 83. minucie meczu z Doncaster (III liga, 4:0). To debiut 18-letniego obrońcy w pierwszej drużynie Boltonu

SZKOCJA (Puchar)

Maciej Żurawski (Celtic) - 90 minut i dwa gole z Dumbarton (IV liga, 4:0)

Artur Boruc (Celtic) - 90 minut z Dumbarton (4:0)

Arkadiusz Klimek (Hearts) - nie grał ze Stranraer (III liga, 4:0)

FRANCJA (Puchar)

Marek Saganowski (Troyes) - nie grał z Libourne (II liga, 2:4)

Ireneusz Jeleń (Auxerre) - 120 minut z Niort (II liga, 2:2, karne 4:5), dwa razy trafiał w słupek.

GRECJA (liga)

Marcin Mięciel (PAOK) - 90 min i gol w meczu z AEK Ateny (2:0). To 10. bramka Mięciela w sezonie, Polak jest liderem klasyfikacji strzelców. Tyle samo trafień mają Rivaldo i Nikolaos Liberopoulos

Michał Żewłakow (Olympiakos) - 90 minut w meczu ze Skodą (0:0)

Mirosław Sznaucner (Iraklis) - 90 minut z Panioniosem (1:2)

Arkadiusz Malarz (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu z Olympiakosem (0:0)

Tomasz Wisio (Skoda Xanthi) - na ławce

Emmanuel Olisadebe (Skoda Xanthi) - poza składem

PORTUGALIA (Puchar)

Przemysław Kaźmierczak (Boavista) - 90 minut i gol z Macedo (IV liga, 3:1)

Rafał Grzelak (Boavista) - poza składem

Bartosz Ślusarski (Leiria) - wszedł na boisko w 86. minucie meczu z Pacos de Ferreira (2:1)