Na kłopoty Campbell

Jose Mourinho, trener londyńskiej Chelsea, zainteresowany jest sprowadzeniem stopera Portsmouth i byłego reprezentanta Anglii, Sola Campbella.
Chelsea zamierza w zimowym okienku transferowym wzmocnić zdziesiątkowaną kontuzjami obronę. Jego podstawowym celem transferowym był zawodnik Manchesteru City, 18-letni Micah Richards, jednak sprzedaży wartego 20 mln funtów stopera zdecydowanie sprzeciwił się menedżer City, Stuart Pearce.

Dlatego Chelsea poszukuje dalej. Jak donoszą angielskie media wybór padł na 32-letniego Sola Campbella, który przed sezonem przeszedł z Arsenalu Londyn do Portsmouth. Według dziennikarzy Chelsea złożyła już ofertę, która jednak została odrzucona. Nie zraża to Mourinho, który zamierza złożyć nową, wyższą ofertę za Campbella.

Terry już trenuje

Tymczasem podpora defensywy The Blues, John Terry, wrócił do treningów już w niespełna 24 godziny po operacji dysku, której poddał się w czwartek we Francji. Choć lekarze mówili, że Terry może pauzować nawet trzy miesiące, klub zapowiadał, że rehabilitacja potrwa znaczenie krócej. Już w piątek rano kapitana Chelsea można było zobaczyć na treningu, biegającego w towarzystwie fizjoterapeuty, Denisa Talbota.

- Według zaleceń chirurga John powinien biegać już w dzień po operacji - powiedział Bryan English, klubowy lekarz, który towarzyszył kapitanowi "The Blues" podczas wyprawy do Francji. - To świetna wiadomość zarówno dla nas, jak i dla Johna. Nie dopuszczę, żeby John został zmuszony do czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić - zapewnił English - jednak nie widzę powodu, żeby niepotrzebnie przydłużać jego rehabilitację.

Czy Sol Campbell to właściwy obrońca dla Chelsea?