Kanaryjskie gwiazdy jednak były zbyt silne

Spar Teneryfa - Winiary Kalisz 3:1 w Lidze Mistrzyń.

Dobra postawa Eleonory Dziękiewicz, Anny Barańskiej i Czeszki Terezy Matuškovej pozwoliły Winiarom ugrać tylko jednego seta w meczu z silnym Spar Teneryfa oraz postawić twarde warunki w pierwszej partii. Barańska była zdecydowanie najlepsza i zdobyła aż 24 pkt, czyli więcej niż ktokolwiek w Winiarach (Matuškova zdobyła 18 pkt). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowały dwie świetne atakujące, Amerykanka Logan Tom, Kubanka Ana Ibis Fernandez i Turczynka Neslihan Darnel - najskuteczniejsza siatkarka ostatnich mistrzostw świata w Japonii.

Kanaryjska drużyna, złożona niemal z samych gwiazd, łącznie z Mileną Rosner, była zbyt silna dla Winiar. W pierwszym secie trwała jednak wyrównana walka, podobnie przez większą część drugiego. W trzecim natomiast, przy kiepskim przyjęciu zagrywki przez Hiszpanki, kaliszanki zdobyły sporą przewagę - nawet 12:6. Nie dały już sobie tego odebrać i wygrały seta.

W czwartek 21 grudnia o godz. 18.30 kaliszanki rozegrają w swej nowej hali rewanż z Teneryfą.

Spar Teneryfa - Winiary Kalisz 3:1 (28:26, 25:22, 23:25, 25:16)

TENERYFA: Lamas, Fernandez, Visser, Rosner, Tom, Neslihan oraz Lopez (libero), Rodriguez.

WINIARY: Godos, Spalova, Dziękiewicz, Barańska, Matuškova, Mitrović oraz Sawicka (libero), Żebrowska, Owczynnikowa.

W innym meczu włoska Foppapedretti Bergamo pokonała chorwacka Mladost Zagrzeb 3:0 (25:13, 25:17, 25:19).