Złotka chcą Niemczyka

Polskie siatkarki chcą powrotu do pracy z kadrą trenera Andrzej Niemczyka. Wystosowały w tej sprawie specjalne list otwarty
Prosimy władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej o rozpatrzenie możliwości powrotu na stanowisko trenera reprezentacji kobiet Andrzeja Niemczyka. Chciałybyśmy przypomnieć, że pod wodzą Pana Andrzeja Niemczyka odniesione zostały jedne z największych sukcesów w historii polskiej siatkówki. Tytuły mistrzyń Europy z roku 2003 (Turcja) oraz z roku 2005 (Chorwacja), kwalifikacje do turniejów World Grand Prix (w latach 2004-2006) i wysokie miejsce żeńskiej reprezentacji w światowym rankingu FIVB to bez wątpliwości efekt jego pracy.

Trener Niemczyk był twórcą naszego zespołu, zespołu Złotek. Wkładając w niego dużo ciężkiej pracy, wskazał nam drogę i cele oraz dał szansę na to, czego w najśmielszych snach nie byłyśmy w stanie przewidzieć. Jego unikalne podejście do zawodniczek, wyzwalające poczucie jedności i współtworzenia grupy motywowało nas do katorżniczej pracy, której efektem były wspomniane sukcesy.

Trzeba także pamiętać o roli Pana Andrzeja Niemczyka w popularyzacji naszej dyscypliny sportu. Uważamy, że bez niego moda na kibicowanie siatkarkom, jaka zapanowała po sukcesach naszej reprezentacji, nie miałaby, z wielką stratą dla całej dyscypliny, miejsca.

Doświadczenie, profesjonalizm i cechy charakteru nakazują nam twierdzić, iż Pan Andrzej Niemczyk jest w naszym rozumieniu osobą najbardziej kompetentną i najwłaściwszą do sprawowania funkcji trenera reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet. Mamy do niego i jego metod pełne zaufanie i liczymy na współpracę z nim przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.


Joanna Mirek, Anna Podolec, Marta Pluta, Magdalena Saad, Mariola Zenik, Paulina Maj, Gabriela Wojtowicz, Maria Liktoras, Kinga Kasprzak, Anna Barańska, Milena Rosner, Natalia Bamber, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia, Katarzyna Skorupa, Izabela Bełcik

PS. Małgorzata Glinka i Agata Mróz, ze względu na nieprzewidywalny stan zdrowia w roku 2007, pozostawiają tę sprawę otwartą, zdając się na decyzję Zarządu PZPS i informując jednocześnie, że nie mają nic przeciw dalszej współpracy z trenerem Andrzejem Niemczykiem.