90 minut Rasiaka, zwycięstwo Southampton

Grzegorz Rasiak zagrał 90 minut w zwycięskim meczu swojego Southampton w meczu II ligi angielskiej (Championship) przeciwko Birmingham. Zespół Polaka wygrał 4:3.
Rasiak, najskuteczniejszy napastnik Southmapton, tym razem gola nie strzelił. Nie zaliczył też żadnej asysty, ale miał swój udział w ważnym zwycięstwie nad rywalem w walce o awans do Premier League. Po tym zwycięstwie Southmapton nadal zajmuje 7. miejsce w lidze, ale do miejsca dającego bezpośrednią promocję (czyli drugiego) do ekstraklasy traci zaledwie cztery punkty.

Bohaterem środowego spotkania Southmapton był Kenwyne Jones, który zdobył dwa gole i asystował przy trzeciej bramce, którą zdobył Rudi Skacel. Czwartego gola dla gospodarzy uzyskał Bradley Wright-Phillips.

Wyniki wtorkowych i środowych meczów drugiej ligi angielskiej

Derby CountyIpswich Town21
SouthamptonBirmingham City43
BarnsleySouthend United20
BurnleyLeeds United21
Colchester UnitedHull City51
Norwich CityLeicester City31
Plymouth ArgyleLuton Town10
Preston North EndCoventry City11
Queens Park RangersSunderland12
Sheffield WednesdayWest Bromwich Albion31
Stoke CityCardiff City30
Wolverhampton WanderersCrystal Palace11
Tabela:

1Preston North End201082311738
2Cardiff City201145312037
3Birmingham City201145292137
4Derby County201145312437
5Burnley201046292134
6Stoke City20965291533
7Southampton20965302233
8Colchester United20938332530
9Plymouth Argyle20794272230
10West Bromwich Albion20857322329
11Coventry City20929201829
12Norwich City20857283229
13Wolverhampton Wanderers20857182329
14Sunderland20839272727
15Sheffield Wednesday20767242627
16Ipswich Town207310303024
17Queens Park Rangers20668313324
18Crystal Palace20659222623
19Leicester City20578192422
20Luton Town206410263622
21Barnsley206311253621
22Leeds United206113223919
23Hull City204511162917
24Southend United202612163712