Z Ligi Mistrzów do poznańskiej Areny

Spartak Moskwa, uczestnik piłkarskiej Ligi Mistrzów z bramkarzem reprezentacji Polski Wojciechem Kowalewskim być może przyjedzie na styczniowy turniej halowy do Areny.
Imprezę zaplanowano na 19 stycznia 2007 r. Będzie to 11. edycja halowego turnieju piłkarskiego w Arenie, który niemal co roku ma innego organizatora. Najbliższą przygotowuje firma Remes, jeden ze sponsorów Lecha Poznań. Turniej będzie się nazywał Remes Cup Ekstra, w odróżnieniu od Remes Cup, który latem przyciąga do Opalenicy dziesiątki drużyn młodzieżowych.

Największą atrakcją turnieju może być przyjazd Spartaka Moskwa, wicemistrza Rosji, uczestnika bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Regularnie występuje w nim bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski. - Rzeczywiście jesteśmy w kontakcie ze Spartakiem - przyznaje Bartosz Remplewicz, właściciel firmy Remes. - Rozmowy są prowadzone na niższym szczeblu, co nie oznacza, że nie okażą się skuteczne - dodaje Michał Lipczyński, dyrektor marketingu w Lechu Poznań. "Kolejorz" już podpisał umowę z Remesem i na pewno zagra w Arenie. To, czy lechici będą się mogli zmierzyć ze Spartakiem, ma się wyjaśnić do końca listopada. - Choć chcielibyśmy to wiedzieć już w połowie przyszłego tygodnia - podkreśla Lipczyński.

Wybór moskiewskiego klubu nie jest przypadkowy, bo od niedawna kibice Spartaka i fani Lecha przyjaźnią się. Jeśli ostatecznie Rosjanie nie zjawią się w Arenie, w gronie uczestników znajdą się inne zespoły, z którymi sympatyzują poznańscy kibice - Arka Gdynia i Cracovia Kraków. Stawkę uzupełniłby Widzew Łódź, który przed rokiem wygrał turniej, a jego fani zostali uznani za najlepiej dopingującą grupę. - Chcemy, żeby na trybunach była sympatyczna atmosfera piłkarskiego święta i żeby nie było żadnych awantur - mówi Remplewicz. Bilety mają być w przystępnej cenie.