Znicz wreszcie wygrał

Znicz Basket Pruszków pokonał na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 90:84 w 3. kolejce I ligi. To pierwsza wygrana Znicza w tym sezonie

- W końcu zagraliśmy skutecznie - skomentował mecz najlepszy strzelec Znicza Michał Wołoszyn, który zdobył w sobotę 19 punktów. - W pierwszych spotkaniach walczyliśmy, ale graliśmy słabo. Pudłowaliśmy mnóstwo rzutów. Teraz morale drużyny poszło do góry, widać to było po meczu w szatni - cieszył się skrzydłowy Znicza.

Zwycięstwo nad Tarnovią jest bardzo ważne, bo rywale też przegrali dwa pierwsze mecze i słabszy w bezpośrednim spotkaniu spadał na szary koniec tabeli. Na dodatek w I lidze na wyjazdach wygrywa się dość rzadko. Pruszkowianie zwyciężyli, mimo że po pierwszej kwarcie przegrywali 19:26. - Nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani i rywale bili nas na deskach - tłumaczył Wołoszyn.

Ale potem to Znicz zaczął dyktować warunki - głównie dzięki doskonałej defensywie. Trener Jacek Gembal zarządził obronę strefową. W drugiej i trzeciej kwarcie Znicz stracił tylko 21 punktów. Jego przewaga sięgała nawet 19 punktów. - Wtedy trochę się rozluźniliśmy, a rywale w końcówce zagrali skuteczniej - opowiadał Wołoszyn. - Zmniejszyli stratę do zaledwie trzech punktów, ale w końcówce rzuty wolne trafiali Dominik Czubek i Jacek Rybczyński - mówił zawodnik Znicza.

Pruszkowianie wreszcie zagrali skutecznie - mieli 28/55 (51 proc.) z gry. Rzadziej niż w poprzednich meczach rzucali za trzy punkty (5/13), częściej grali pod kosz - 17 punktów zdobył środkowy Łukasz Kwiatkowski, a cały zespół wykonał aż 43 rzuty wolne (29 celnych).

Po trzech kolejkach Znicz z bilansem 1-2 zajmuje ósme miejsce w 14-zespołowej tabeli.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Znicz Basket Pruszków 84:90. Kwarty: 26:19, 6:22, 15:23, 37:26. Znicz: Wołoszyn 19 (2), Kwiatkowski 17, Matuszewski 14, Rybczyński 10 (1), Tomaszewski 7 (1) oraz Czubek 10 (1), Bajer 8, Aziewicz 3, Malewski 2.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 97:71, Sportino Inowrocław - Spójnia Stargard 96:66, Zastal Zielona Góra - Sportowiec Częstochowa 67:48, Sokół Łańcut - Politechnika Poznańska 79:67, Start Lublin - Górnik Wałbrzych 63:74, Basket Kwidzyn - Siarka Tarnobrzeg 91:66.

II liga koszykarzy - 2. kolejka: Polonia 2011 Warszawa - Siden Toruń 84:69. Kwarty: 20:25, 26:16, 18:18, 20:10. Polonia 2011: Dutkiewicz 15, Strychalski 9, Karwowski 9, Mokros 1, Mruczkowski 0 oraz Sidor 16, Chomka 12, Miłoszewski 11, Popiołek 8, Trocewicz 3, Rysiak 0.

Legia Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gdański 76:65. Kwarty: 24:15, 23:18, 11:15, 18:17. Legia: Podobas 18, Okoła 15, Sulima 13 (1), Ciszewski 12, Exner 1 oraz Gietka 11 (1), Karbowski 4, Wojdak 2, Jaremkiewicz 0.

Harmattan Gniewkowo - Norgips Piaseczno 93:79. Kwarty: 21:17, 30:15, 18:15, 24:32. Norgips: Paszkiewicz 21 (5), K. Boryczko 14 (2), M. Boryczko 9, Salamonowski 6, Stasiak 2 oraz Chilczuk 10 (2), Szlązak 9, Cieślar 6, Bitner 2.

Polonia 2011 z bilansem 2-0 jest na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. Legia i Piaseczno (1-1) zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce.