Sport.pl

Orange Fair Play: stadion 9. kolejki

W ramach akcji Orange Fair Play tytuł oprawy 9. kolejki otrzymali wspólnie kibice Cracovii i Arki Gdynia.
W 9. kolejce najliczniej kibice - w ilości ponad 12 tysięcy - przybyli na szlagier jesieni, czyli mecz Legii z Wisłą przy Łazienkowskiej. Mimo burzy i ulewy, nie mogli czuć się zawiedzeni poziomem spotkania. Dodatkowo kibice Legii zaprezentowali na trybunach efektowną oprawę piekielsko-niebiańską.

Pełny stadion czyli 7 tysięcy fanów oglądało drugi mecz na szczycie pomiędzy GKS BOT Bełchatów a ŁKS Łódź. W stolicy węgla brunatnego zarówno kibice gości jak i gospodarzy popisali się kolorowymi oprawami w barwach klubowych. Brawo!

Pochwały dodatkowo należą się fanom Groclinu Grodzisk Wlkp., jednak w naszej opinii na miano "Oprawy kolejki" zasłużyła wspólna aktywność kibiców Cracovii i Arki podczas meczu tych drużyn w Krakowie.

O kulisach powstania "Oprawy kolejki" opowiada Craco - koordynator grupy Ultras Cracovii - "Opravcy". - W oprawie, którą zaprezentowaliśmy zostały wykorzystane materiały zarówno nasze jak i kibiców Arki, które zostały przez nich przywiezione z Gdyni - mówi. - Stworzyliśmy wspólnie flagowisko w barwach obydwu klubów. Dodatkowo po jednej stronie oprawy kibice z Gdyni pokazali sektorówkę z napisem Arka, zaś my po drugiej stronie z 4 dużych kart-asów stworzyliśmy mega-napis "Pasy". Przygotowanie oprawy zajęło nam kilka dni - kończy.